3 obserwujących
449 notek
507k odsłon
  78   0

Mistrzostwa Europy 2020. Sewilla - przewodnik dla polskich kibiców

Sewilla.
Sewilla.

Nie Bilbao, ale Sewilla. To w tu reprezentacja Polski rozegra mecze na Euro 2020. Podpowiadamy, jak tam dojechać, jakie są ceny noclegów i co zwiedzić w przerwie między meczami.

Grupowe mecze EURO 2020 reprezentacja Polski zagra ze Słowacją (14.06) oraz Szwecją (23.06) na stadionie Zenita w Sankt Petersburgu.

Sewilla - jak dojechać?

Sewilla to stolica i największe miasto Andaluzji, to jedno z najciekawszych miast całego Półwyspu Iberyjskiego.

  • Samolot

Do Sewilli dolecimy bezpośrednio z Modlina tania linią lotniczą. Bezpośrednie połączenie z Sewillą z Polski oferuje Kraków. Aktualne informacje trzeba sprawdzać na stronie Ryanaira, gdyż sytuacja zmienia się ze względu na pandemię. Lot trwa 3 i pół godziny.

Mieszkańcy zachodniej Polski mogą polecieć z Berlina. Można też lecieć z przesiadką. Najlepiej do Sewilli polecieć z Madrytu. Wtedy jest większa szansa na obniżenie kosztów. Lot Iberia Express trwa 45 minut i kosztuje ok. 45 EUR w 2 strony. Madryt i Sewillę łączy też szybki pociąg, który pokonuje dystans między miastami w 3 godziny, ale jego cena to prawie 80 EUR w 2 strony.

Sewilla

Noclegi w Sewilli

W Sewilli najlepiej zatrzymać się w okolicach centrum miasta – wtedy wszędzie będzie w miarę blisko. Ceny noclegów w Sewilli są wysokie. Większość miejsc noclegowych w okolicach starego miasta to małe rodzinne hostale dysponujące kilkoma pokojami dla gości. W Sewilli są też większe sieci hotelowe, ale ceny są w nich bardzo wysokie.

Ceny noclegów zależą od tego jak daleko od centrum chcemy się zatrzymać. Ceny hoteli to od około 150 euro za noc ze śniadaniem, ceny hosteli to około 20 euro za noc z tymże należy się liczyć z tym, że jeżeli nie zarezerwujemy noclegów wcześniej, to nie będzie miejsc.

Co zwiedzić w Sewilli?

  • Plaza de Espana

Plaza de Espana, czyli Plac Hiszpański to najlepsze miejsce, od którego można zacząć spacer po Sewilli. Ogromny plac nazywany Hiszpanią w miniaturze został zaprojektowany i wybudowany na potrzeby Wystawy Iberoamerykańskiej w 1929 roku.

  • Zespół Królewskich Pałaców i dzielnica Santa Cruz

Przepiękne pałace w różnorodnych stylach architektonicznych, bogate komnaty, mauretańskie łuki, misternie zdobione arkady, niezwykłe dekoracje ceramiczne, romantyczne patia, ogrody i fontanny. To właśnie zobaczymy zwiedzając Real Alcázar – jeden z najwspanialszych zespołów pałacowo– parkowych w Hiszpanii. Jeśli oglądaliście “Grę o tron”, to na pewno od razu pomyślicie o rezydencji rodu Martellów – Wodnych Ogrodach w Dorne.

  • Monumentalna Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli

Budowano ją ponad sto lat. Powstała w miejscu meczetu dynastii Almohadów, który król Ferdynand III Święty, po zdobyciu miasta, rozkazał przekształcić w kościół katolicki. Stała się symbolem zwycięstwa i potęgi chrześcijaństwa.

  •  Park Marii Luizy

Park Marii Luizy to bogactwo roślinności, placów, pomników, fontann, sadzawek i pawilonów, z których część zaadaptowano na muzea (np. Muzeum Archeologiczne). Tutaj schowamy się przed upałem, odpoczniemy i nacieszymy się widokiem przyrody.

  • Arena walk byków

Tradycja walki z bykami jest mocno zakorzeniona w kulturze i nadal popularna Sewilli. Występy odbywają się od marca do października. Plaza de Toros de la Real Maestranza jest najstarszą areną w kraju. Amfiteatr pomieści ponad 12 500 widzów. Podczas zwiedzania budynku zobaczymy XVIII-wieczną arenę, lożę królewską, kaplicę, w której torreadorzy modlą się przed wejściem na arenę, stajnie dla byków oraz muzeum corridy. Wśród eksponatów znajdują się kostiumy matadorów, purpurowa kapa torreadora, którą pomalował Pablo Picasso, trofea, obrazy, rzeźby i plakaty. A naprzeciwko areny stoi pomnik Carmen, która czeka na swojego ukochanego torreadora Escamillo.

  • Budynek Uniwersytetu w Sewilli (Universidad de Sevilla)

Zajmuje dawne zakłady tytoniowe. To tam pracowała legendarna Carmen z opery Bizeta.

Sewilla

Ceny w Sewilli

Ceny w Sewilli są wysokie. Drogie są atrakcje – ceny biletów wstępu do atrakcji to często 5, 8 czy 10 EUR, a takich miejsc, które warto zwiedzić w Sewilli jest całe mnóstwo. Wysokie są też ceny w restauracjach. Zakupy spożywcze można robić w niedrogich supermarketach SuperSol czy Mas.

KJ

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości