158 obserwujących
4376 notek
4526k odsłon
460 odsłon

Level

Wykop Skomentuj69

Ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra.

Istotnym elementem życia społecznego jest kultura polityczna. Jej składnikiem są normy prawne. W nich zaś zasada, że to, co służy określonemu celowi, nie może naruszać możliwości osiągania innego. Kiedy bowiem jest tak, wprowadza zamieszanie i blokuje system.

Dziś kolejny dzień obrad Sejmu. Expose premiera. Ciekawe, czy będzie też nocne głosowanie, czyli procedowanie, o którym chcielibyśmy już zapomnieć. Jego przedmiotem może być też schowany przed wyborami projekt obowiązku świadczenia składek ZUS przez osoby zarabiające więcej niż trzydziestokrotność przeciętnego wynagrodzenia rocznego. To bardzo lewicowy pomysł, jest więc przeciwko niemu gowinowska prawica.

Skutkować to by mogło gigantycznymi emeryturami, pobieranymi w przyszłości przez dobrze uposażonych składkowiczów, teraz obciążonych takim obowiązkiem. System emerytalny by padł. Kiedy się jednak — jak proponuje lewica — nałoży stuprocentowy podatek na pobory przekraczające określoną sumę, rzecz się stanie… hybrydą. Ni składką emerytalną, ni podatkiem.

Taki wynalazek ma iście ruską skuteczność. W ZSRR też w czasie wojny skonstruowano samolot odrzutowy. Strumień gazów wylotowych palił jednak jego spód i kółko ogonowe, bo politrucy rządzący konstruktorami nie akceptowali innego rozwiązania. Wprowadzono tedy metalowe kółka oraz blachę, zamiast płótna okrywającego dół drewnianego szkieletu i było. Nawet lepiej jak z maszyną parową Połzunowa, pierwszą podobno w świecie. Tamtej przecież nikt nie widział, w odróżnieniu od płóciennego odrzutowca z niepalnym kółkiem.

Schodzimy do poziomu, który wydawałoby się dawno opuściliśmy. I każą nam się cieszyć, że tacy są cwani. Dzisiaj też będzie cenzurka od TSUE za spryt.

Pełno więc będzie radości w listopadowej szarzyźnie.


Wykop Skomentuj69
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka