Blog
Trywialnie nie umiem.
Harley Porter
Harley Porter Szufladowcem. Najczęściej piszę i rysuję do szuflady.
16 obserwujących 316 notek 384610 odsłon
Harley Porter, 12 października 2017 r.

Jak to się skończy?

978 17 0 A A A

Wariant pesymistyczny:

wygra ulica i zagranica, a raczej głównie zagranica, która pod przewodnictwem Niemiec spacyfikuje polską gospodarkę i politykę. Prezydent Duda w imię własnych, partykularnych interesów odwróci się od dobrej zmiany, stając się hamulcowym reform. Zaczną się niekorzystne oceny wiarygodności finansowej, embarga gospodarcze w związku z ptasią grypą, pomorem świń, zanieczyszczonym chemicznie zbożem czy też jajkami z salmonellą. Terminal gazowy w Świnoujściu dozna eksplodującej awarii, podobnie jak rafineria ropy w Możejkach. Ataki hakerskie na polskie banki, urzędy i instytucje staną się codziennością. Część firm zagranicznych wycofa się z polskiego rynku, lecz oprócz sterowanej przez zachodnie rządy ucieczki kapitału, zaczną się także wrogie przejęcia spółek notowanych na giełdzie. W międzynarodowej zmowie państwa zachodnie dokonają ataku na polską złotówkę, osłabiając znacznie naszą walutę. Jednocześnie Komisja Europejska piętnować będzie każde znaczniejsze posunięcie polskiego rządu. Wróci temat zwrotu przez Polskę mienia pożydowskiego jako przeciwwaga dla niemieckich reparacji wojennych i jednocześnie jako uderzenie w rzekomy, polski antysemityzm.

Opozycja antypolska zostanie zasilona znacznie większymi środkami niż do tej pory, podobnie antyrządowe media. Nasilą się demonstrację koderastów, obywateli rp i Tomasza Lisa. Zaczną się mnożyć medialne, niewiarygodne kłamstwa dotyczące rządu i Prawa i Sprawiedliwości. Cały układ okrągłostołowy, wszyscy politycy odpowiedzialni za III RP dostaną wiatr w żagle, motywowani i finansowani głównie przez Niemcy.

Ciągły nacisk polityczny i gospodarczy osłabią Polskę. Ludzie zaczną odczuwać zewnętrzną presję i pogorszenie warunków ekonomicznych, Zaczną podnosić się głosy, że należy się dogadać, że nie można iść samemu przeciwko całemu światu. Jednak Prawo i Sprawiedliwość nie będzie się cofać. Jednoznaczne stanowisko Jarosława Kaczyńskiego sprawi, że odwiedzi go seryjny samobójca. Jeśli mu się powiedzie, Polska zostanie bez ojca narodu i nie będzie nikogo, kto mógłby go zastąpić. Wtedy fetowana i oklaskiwana Agnieszka Holland stojąc koło Lecha Wałęsy i swojej córki lesbijki powie, że wreszcie jest tak jak było!

Wariant optymistyczny:

Prezydent Andrzej Duda zdecydowanie i nie deklaratywnie ale faktycznie opowie się po stronie reform dobrej zmiany. Nowo wprowadzone prawo znacznie ograniczy możliwość finansowania z zagranicy działających przeciw Polsce różnych  fundacji i stowarzyszeń. W mediach zostanie znacznie ograniczony obcy kapitał. Sądownie zostaną rozliczeni wszyscy kacykowie III RP. Donald Tusk trafi do więzienia. Zostaną zaangażowane znaczne środki na propagowanie w świecie polskiej racji stanu odnośnie niemieckich reparacji wojennych. Akcja ta przyniesie oczekiwany skutek w postaci  politycznej, ogólnoświatowej presji na Niemcy aby rozliczyły się z przeszłością. Stany Zjednoczone poprą polskie prawo do reparacji. Niemcy chcąc nie dopuścić do utrwalenia się ich wizerunku jako państwa post hitlerowskiego mordującego i ograbiającego sąsiadów poproszą Polskę o rozpoczęcie rozmów w sprawie zadośćuczynienia. Finałem rozmów będzie zgoda Polski na rekompensatę w wysokości siedmiuset miliardów euro wypłacanych w rocznych ratach po trzydzieści pięć miliardów oraz ustępstwa rządu niemieckiego w niektórych kwestiach politycznych jak choćby zaniechanie wspierania finansowego opozycji.

Zostaną zrealizowane wielkie projekty gospodarcze takie jak dokończenie sieci  i dróg szybkiego ruchu w Polsce łącznie z autostradą wchodzącą w skład wielkiej trasy Via Carpatia. Zostanie przekopana Mierzeja Wiślana, rozbudowany gazoport i największy na Bałtyku port kontenerowy. Również rozbudowane zostaną stocznie szczecińskie i gdańskie. Poznański Cegielski zostanie reaktywowany do wielkości dużej spółki zatrudniającej 10 tysięcy osób, produkującej urządzenia mechaniczne i ciężkie uzbrojenie wojskowe. Wraz z Chinami zostaną znacznie zaawansowane w swojej budowie inwestycje związane z tzw. "nowym jedwabnym szlakiem".  Uregulowaniu ulegną i pogłębione, a w finale przystosowaniu do transportu wodnego główne rzeki w Polsce. Nasz kraj zainwestuje w nowe technologie, co w kilkuletnim okresie spowoduje stworzenie swoich własnych, oryginalnych zastosowanych później w rodzimym przemyśle. 

Polska armia zostanie rozbudowana do 250 tysięcy żołnierzy z czego 75 tysięcy stanowić będzie obrona terytorialna kraju. Amerykanie zwiększą swoją obecność na terenie Polski. Zostanie zainstalowany system obrony powietrznej kraju. Siły wojskowe zostaną systematycznie wyposażane w nowe uzbrojenie. Rozbudowana zostanie agencja wywiadu i kontrwywiadu.

Społeczeństwo zacznie się bogacić. Zarobki znacząco zbliżą się do unijnych. Zostaną wzmocnione więzi społeczne i rodzinne. Ludzie będą racjonalnie i dobrze korzystać z czasu wolnego. Wszystkie niedziele będą ustawowo wolne od pracy. Prawo i Sprawiedliwość rozszerzy 500+ na wszystkie dzieci. Do polski zaczną przyjeżdżać obcokrajowcy z myślą o osiedleniu się. Zostanie wprowadzona restrykcyjna ustawa anty islamska traktująca symetrycznie mahometan tak jak w krajach arabskich są traktowani chrześcijanie. Społecznie nieakceptowalne staną się w Polsce wszelkie ruchy feministyczne i lgbt, jednak będą mogły bez przeszkód działać. Nastąpi baby boom, a Grzegorz Schetyna rozwiąże Platformę Obywatelską. Katarzyna Lubnauer przedawkuje tabletki nasenne, ale zostanie odratowana. Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Gniewny i staram się być sprawiedliwym.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nawalony jak Messerschmitt - to już passe.  Nawalony jak Junkers - to ostatni krzyk mody. W...
  • @deda Owi wesołkowie z pewnością nie rozweselali ani Burbona ani Plantageneta ani Jagiellona...
  • @Kazimierz Goluch Ojciec i dyrektor? Pat i Pataszon, Flip i Flap, Godzilla i Hedora forów...

Tematy w dziale Polityka