87 obserwujących
1287 notek
1351k odsłon
350 odsłon

Czy premier Mateusz Morawiecki skomentował porozumienie Brexitowe?

Wykop Skomentuj3

Czy premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda, ministrowie rządu, skomentowali najważniejsze wydarzenie polityczne upływającego roku - podpisanie wstępnego prowizorium brexitowego?

Oczywiście, że nie, kogo to w tej bandzie niekompetentnych ignorantów obchodzi, ważniejsze beczenie pastorałek niż los polskich firm eksportujących do Wielkiej Brytanii, czy milionowej Polonii w GB.

Sejm klepnie bez czytania, MSZ nawet się nie zająknie. Wszystko za Polskę załatwiła UE. Co może i lepiej, z myślą o kompetencjach negocjacyjnych obecnej ekipy

Ile stanowisk pracy w Polsce zależy od wymiany gospodarczej z GB? 6,14% polskiego exportu idzie do GB, to trzeci największy rynek zbytu polskich produktów, tymczasem lunatycy z rządu łaszą się do USA, które nic dla polskiej gospodarki nie znaczą

Co prawda w ekipie negocjacyjnej Michela Barniera znalazła się Paulina Dejmek, ale mimo nazwiska nie jest Polką, tylko Szwedką o czeskich korzeniach po ojcu.

Jak będzie wyglądał rynek pracy dla Polaków w świetle prowizorium? Czy nie okaże się, że polska imigracja zarobkowa w GB stanie się gastarbeiterami bez praw? OK, nikt nie wymaga od tej ekipy cudów, zdążyliśmy się przez 5 lat przyzwyczaić. Ale chociażby obowiązek informacyjny, który na nich spoczywa mogliby spełnić.

Owszem, ten najważniejszy wypowiedział się kilka dni temu o miejscu Polski w Unii. Ni słowem nie poruszył tematu Brexitu, ale w poprzednich wypowiedziach był jak najbardziej za "odzyskaniem przez Wielką Brytanię suwerenności". Z wypowiedzi wynika, że traktuje on Unię jako ciało obce, wroga, z którym się idzie na udry. Ani słowa o korzyściach, jakie Polska odnosi ze współpracy gospodarczej, tym więcej za to o głupotach w rodzaju "odzyskiwania suwerenności" i o ewentualnym przedstawieniu przez obecną polską władzę propozycji nowego porozumienia traktatowego UE oraz o obronie polskiego suwerennego narodowego kołtuna przed europejskim oświeceniem.  Lunatyk, który nie zna języków, nie wie, jak funkcjonuje współpraca międzynarodowa, nie wie nic, i jest z tego dumny, o ekonomii. Doprowadził Polskę na skraj Polexitu, a durnie się cieszą.

Tutejsi zaś lunatycy cieszą się jak dzieci z Brexitu i z rzekomego braku ustępstw Wielkiej Brytanii. Nawet ci, którzy. mieszkając w GB mogą być narażeni na obostrzenia nakładane na imigrantów zarobkowych. Albo ci, którzy mieszkając w Polsce stracą zatrudnienie, bo ich firma bezpośrednio lub pośrednio zależy od eksportu do Wielkiej Brytanii.

Jacob Wallenberg, przedstawiciel rodziny Wallenberg, kontrolującej największe szwedzkie spółki giełdowe: 

"Szwecja potrzebuje potęgi UE-27, żeby ktoś nas słuchał".

A Polska Unii nie potrzebuje. Sama se poradzi z Chinami, Rosją, USA i UE. Fundacja rodzinna Wallenbergów przekazała w 2019 2,3 miliarda SEK (prawie 1 miliard PLN) na badania naukowe.Zobacz galerię zdjęć:

Dopadła mnie nostalgia
Dopadła mnie nostalgia
Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka