Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz
187
BLOG

WOLNE BAGNO

Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz Rozmaitości Obserwuj notkę 10

Obejrzałem na YouTube film Mariusza Zielke „Bagno” i włosy zjeżyły mi się na głowie. Nie miałem wątpliwości, że produkcje braci Sekielskich i działalność wypromowanego przez nich prawnika Artura Nowaka miały w tle fakt, iż kompromitujące przypadki pedofilii zdarzały się w Kościele, a oni raczej za tą instytucją nie przepadają. Nie ma przymusu lubienia Kościoła i oni też nie mieli obowiązku ścigania pedofilii poza Kościołem. Gdyby chodziło tylko o to, uznałbym ich za hipokrytów, ale nie czepiałbym się faktu nagłaśniania afer wśród duchownych. Jednak zdarzyło się coś więcej. Wedle filmu Zielkego zbrodnie innych pedofilów, o których wiedza do nich dotarła, zostały skręcone, a Nowak brał pieniądze nie tylko od ofiar, lecz także od sprawców (przynajmniej od jednego, za to wyjątkowo niebezpiecznego), o czym ofiary nie wiedziały. Sprawa absolutnie nadaje się dla prokuratury. Zielke pokazuje ogromny cynizm, a momentami zwykłe łobuzerstwo osób, które wytoczyły świętą wojnę Kościołowi z powodu pedofilii, a same kryły to zboczenie, gdy chodziło o znanych celebrytów.

Autor filmu, który wywodzi się z kręgu mediów liberalno-lewicowych, odkrywa przerażającą prawdę: wolno walczyć z pedofilią, gdy chodzi o przestępców w sutannach, a pozostałych nie należy wyciągać na światło dzienne, bo to rozbija jednolity obraz złego Kościoła albo uderza w środowisko mainstreamu.

Najbardziej zdumiewa medialna cisza wokół jednej z największych afer pedofilskich związanych z działalnością Krzysztofa Sadowskiego. Zielke zwrócił się z prośbą o pomoc do tzw. wolnych mediów. Niemal wszyscy odmawiają mu pomocy w nagłośnieniu tej afery. Dokumentuje ich reakcje, tak jak dokumentuje zachowania Nowaka.

Film pojawił się na YouTube kilkadziesiąt godzin przed napisaniem tego tekstu. W momencie gdy go piszę, główne media próbują sprawę zamilczeć. Wiedzą, że jakakolwiek ich reakcja wywoła ogromne zainteresowanie. Wolą więc udawać, że nie ma sprawy.

Ja nie będę udawał. Nie chowałem głowy w piasek, gdy widziałem zło wśród duchownych, ale nie zamierzam też chować, gdy widzę ogromną krzywdę wyrządzaną dzieciom przez celebrytów i dziennikarzy. Film jest dostępny na YouTube, ale chcę go też pokazać widzom Telewizji Republika. Spróbuję to zrobić w najbliższych dniach. Liczę, że obejrzą go wszyscy, którzy głośno domagali się walki z pedofilią. Inaczej znajdą się w tym samym bagnie co mainstreamowe media.


Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" nr. 27; data: 05.07.2023.

Autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl www.GPCodziennie.pl  www.TelewizjaRepublika.pl ur.31.12.1967. W latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekującym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym konspiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujących się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. współzałożyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości