Blog
wróg ludu
Tomasz Sakiewicz
Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie
286 obserwujących 608 notek 1500848 odsłon
Tomasz Sakiewicz, 21 grudnia 2016 r.

Musimy być gotowi na każdy wariant

474 7 0 A A A

Miałem w tym komentarzu napisać tylko o niezwykłym prezencie, jaki postanowiliśmy zrobić Państwu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Chodzi o płytę z nagraniem koncertu z okazji pięćdziesięciolecia twórczości artystycznej Jana Pietrzaka. Było to wydarzenie  samo w sobie wzruszające. Ale nagranie, prezentowane dzisiaj w gazecie, nabrało wagi kilkanaście dni po koncercie. Kilku jego bohaterów zginęło w Smoleńsku. W czasie uroczystości na scenie pojawili się Sławomir Skrzypek i Władysław Stasiak. Prezes NBP wsparł organizację koncertu, a Władysław Stasiak przeczytał list w imieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Warto zatrzymać się nad tą chwilą. Był to ostatni raz, kiedy ja ich widziałem. Dzisiaj chciałem upamiętnić tamten dzień.  

Muszę jednak w tym świątecznym nastroju poświęcić kilka słów bieżącej sytuacji. Rządzące do niedawna koterie zaczynają tracić grunt pod nogami. Chodzi o gigantyczne pieniądze i wielkie wpływy. Starej bezpiece zależy przede wszystkim na jej emeryturach, które zostaną zmniejszone do normalnych rozmiarów.

To jednak nie jest najważniejsza rozgrywka. Za kilka tygodni w Polsce mają już stacjonować amerykańskie wojska. Nasz kraj na stałe wyjdzie spod wpływów rosyjskich. Po trzystu latach, z niewielką przerwą na II RP, kończy się okres dominacji Kremla nad Wisłą. Nie liczmy na to, że tak łatwo się poddadzą. Będą dążyć do maksymalnej destabilizacji kraju. Użyją wszelkich metod – od paraliżu systemu informatycznego do akcji sabotażowych w państwie i na scenie politycznej, poprzez osobiste ataki aż do agresji fizycznej. Chcą stworzyć wrażenie chaosu i do tego będą dążyć. Ostatecznie przegrają, ale musimy być gotowi do obrony polskiej demokracji. Dziękuję wszystkim, którzy 18 grudnia stawili się, by bronić Polski przed tymi, którzy chcą ją zdestabilizować. Wszystkiego dobrego, wielu Bożych łask i choć odrobiny spokoju w te święta.

 

Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" nr 51/2016 z dn. 21.12.2016

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl ur.31.12.1967. w latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekujacym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym kosnpiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujacych się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. wspólzałozyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @MIKKER Wypisuje Pan kompletne bzdury. Żaden Solorz niczego nam w programie nie zarzuca. A...
  • @PYZOL Nie wiem do Kogo Pani zwracała się z pytaniem o problemy techniczne. Generalnie staramy...
  • @Ufka Niestety nie było nawet cienia szansy. Próby załatwienia spotkania przez osoby zaufane...

Tematy w dziale Polityka