Blog
wróg ludu
Tomasz Sakiewicz
Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie
285 obserwujących 655 notek 1543087 odsłon
Tomasz Sakiewicz, 28 czerwca 2017 r.

Ludzie

156 0 0 A A A

Największym kapitałem „Gazety Polskiej” i wszystkich naszych działań są ludzie. Nie jest to ani hasło reklamowe, ani sprytne ukrywanie źródeł naszej siły, ale zasada działania. Od samego początku, jako współzałożyciel „GP” (pomysł pojawił się ćwierć wieku temu), wiedziałem, że jedyne, na czym mogliśmy się oprzeć, to oddani, grający w jednej drużynie współpracownicy. Nawet najlepsze zapisy w statutach spółek i fundacji nie gwarantowały nam niezależności i przetrwania.

Przez te lata dorobiłem się grona wiernych przyjaciół, którzy w razie jakichś moich problemów mogą mnie zastąpić. Od lat są ze mną Kasia Gójska, Michał Rachoń i Piotr Lisiewicz. W klubach biuro i fundację zorganizowali Ryszard Kapuściński i Ewa Wójcik (czasem pomaga jej siostra bliźniaczka Ania). Wspiera ich Paweł Piekarczyk. Powstało mini-biuro zjazdów klubów z Beatą Dróżdż i jej mężem Waldkiem (Beata jest podwójną matką bliźniaków). Zakres decyzji „kierownictwa” nie jest wielki, bo wszędzie, gdzie się da, zostawiamy ludziom inicjatywę. Dołączali do nas nowi niezwykli dziennikarze i społecznicy. Czasem przeżywaliśmy ogromne rozczarowania, czasem okazywali się wielką wartością. Bez wątpienia do grona tych najwspanialszych, którzy są z nami już dekadę, należą Dorota Kania (kieruje TV Republika) i Grzegorz Wierzchołowski (kieruje portalem Niezalezna.pl). I wreszcie szefowa mojego biura i jednocześnie szefowa Fundacji Niezależne Media Asia Jenerowicz. Cicha, rozsądna i lojalna.

Cała ta grupa uwidacznia się w różnych miejscach naszych redakcji, spółek, fundacji i klubów. Ale to właśnie ci ludzie stworzyli coś, co nazywa się: środowisko „Gazety Polskiej”. Oprócz wymienionych pojawiły się osoby absolutnie wybitne, bez których nie byłoby obecnego sukcesu. W klubach łatwo kogoś skrzywdzić, nie wymieniając go. Wspomnę więc o dwóch osobach jako o przykładach niezwykłego zaangażowania. Trudno nie zauważyć tego, co robią Marta Święcicka w Gliwicach i Viola Sasiak na Pomorzu Gdańskim. To kobiety, przed którymi nawet żołnierze stoją na baczność. Takich ludzi są setki w Polsce i za granicą.

W mediach w ostatnich latach wspierali nas Grzegorz Tomaszewski w spółce wydającej „Codzienną” (to jego osobą największy inwestor w „GPC” gwarantował nam niezależność) czy w Republice Tomek Terlikowski i Radosław Dobrzyński oraz Ryszard Gromadzki. Byli z nami w epoce, kiedy chciano nas zniszczyć. To są te tajne moce Strefy Wolnego Słowa.

 


Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika"Gazeta Polska" nr 26/2017 28.06.2017

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl ur.31.12.1967. w latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekujacym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym kosnpiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujacych się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. wspólzałozyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @MIKKER Wypisuje Pan kompletne bzdury. Żaden Solorz niczego nam w programie nie zarzuca. A...
  • @PYZOL Nie wiem do Kogo Pani zwracała się z pytaniem o problemy techniczne. Generalnie staramy...
  • @Ufka Niestety nie było nawet cienia szansy. Próby załatwienia spotkania przez osoby zaufane...

Tematy w dziale Kultura