32 obserwujących
638 notek
266k odsłon
432 odsłony

Czy zdobędziemy większość konstytucyjną i napiszemy nową konstytucję??

Wykop Skomentuj21


Wielu stawia sobie takie pytanie, jak tytułowe. W ostatnim czasie pojawia się sporo tekstów, notek, opracowań  troszczących się o to, czy jest możliwe jesienią zdobycie większości konstytucyjnej i jak to osiągnąć, lub przynajmniej się do tego zbliżyć. Ruchy Jakubiaka i Rzymkowskiego świadczą o tym, że praca u podstaw trwa.

Ładnie to brzmi: “zmienić konstytucję”, “poprawić konstytucję”, “nowa konstytucja”. Któżby nie chciał zmieniać, poprawiać i stanowić nowe? Godny to pochwały nastrój patriotycznej troski o los ojczyzny. Ale… czy ktoś próbował sobie wyobrazić ewentualnych projektodawców tego najwyższego aktu?

Zanim pomyślicie o zmianie konstytucji - pomyślcie KTO i W JAKIM KIERUNKU miałby ją pisać.

Panowie Duda i Morawiecki ze wpisaniem wiecznego (”trwałego i nienaruszalnego”) sojuszu (”członkostwa”) z UE?

Pan Duda z tą swoją niekoherencją mentalną miałby być dopuszczony do projektowania jakichkolwiek wpisów do aktu takiej ważności, dokonywanych zapewne pod wpływem połączeń telefonicznych z obcymi centrami mocy?

A może Gowin ze swoją podwójną lojalnością zadekretuje podstawy Rzeczpospolitej Dwu Narodów?

Może Gliński wpisze NGO-sy antypaństwowe do niej oraz zasady kultury otwartej na degradację i tolerancyjnej dla swojego upadku?

Może Jakubiak wpisze prawo do wędrówki za chlebem z partii do partii?

Może Brudziński wpisze, że obywatel ma prawo do ochrony przez służby przed wywrotowymi środowiskami?

Aż strach pomyśleć, co chcieliby wpisać do konstytucji Sellin i taki np.Kuchciński. Można tylko domniemywać, że na pewno pozostawiliby w preambule zwrot “Rodzina Ludzka”.

A więc myślmy KTO i W JAKIM CELU, a nie CZY uda się ją zmienić.

Poniżej w celu uzmysłowienia tego, co może chodzić po głowie niektórym z osób mogących mieć wpływ na ew. pisanie nowej konstytucji daję próbki kilku nowych wersji zdań i fragmentów zdań.

My naród, wszyscy migranci zarobkowi, przypadkowi przechodnie jak i ludzie lojalni wobec innych państw i populacji, zarówno wierzący w Boga, ku któremu gna pijar i trwoga, jak i nie podzielający tej wiary, a uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, to znaczy z potwora spaghetti, z każdej z metamorfoz religii naszych 1000-letnich przyjaciół, także w jej nowej formule, którą jest holokaustianizm, z religii Uranizmu 1) LGBT oraz z wierzeń sekty walczącej z wszystkimi sektami, czyli frankmasonerii…

Każdy ma zagwarantowane prawo bycia obiektem nieodwracalnych, eksperymentalnych prób urzeczywistniania  doganiania i przeganiania państw, które nie muszą nikogo doganiać.

Każdemu gwarantuje się, że ma przyrodzone prawo by uważać, że ma dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej na które łoży.

Wdzięczni wszystkim dyżurnym ruchu, dyspozytorom ruchu kolejowego i zwrotniczym za sprowadzenie ze wschodu nowych przodków nowych Polaków, którzy do dzisiaj stanowią potencjał ludzki życia partyjnego i politycznego częściowo odrodzonej Polski...

Wdzięczni naszym przodkom za wszelką częściowość, w tym za częściową wolność, częściową suwerenność, częściowo wolne wybory, częściowy sukces i częściową reprezentację polskiego narodu w krajowych władzach częściowo rządzących częścią Polski...

Przykład tego, jak mogliby nowi kreatorzy ukształtować art. 20.

Brzmienie aktualne: Art. 20. Konstytucji

Społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej.

Nowy projekt: Sprzeczna gospodarka rynkowa oparta na częściowej wolności i pełnym dialogu stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej, który w ramach solidarności uniwersalnej gwarantuje, że polska gospodarka świadoma potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej nie stanie się dla niej konkurencyjna w trosce o tej Rodziny byt i przyszłość.

Warto też pomyśleć o takim zapisie, który - mając na względzie polską gerontokrację - ograniczy możliwości jej napięć nerwowych. Łatwo to uzyskać. Wystarczy wprowadzić zapis, iż partia, która przedstawi najbardziej ekscytujący program dla Polski dający każdemu Polakowi gwarancję możliwości trwałego znalezienia się w innej rzeczywistości - będzie miała pozawyborczo zapewnioną konstytucyjnie dodatkową kadencję parlamentarną, nazywaną “wybory częściowo realne”.

Preambuła zaś mogłaby się kończyć tak:

Konstytucja niewzruszenie gwarantuje po wsze czasy, że każdy kiedyś zwycięży (albo i nie).

Tak nam dopomóż Bóg i inne źródła.


Tak więc trzeba się modlić i robić wszystko, by "częściowi" nie zbliżali się do konstytucji. Lepiej niech nikt nie zdobywa tej większości i niczego na nowo nie pisze. To jeszcze nie ten czas, nie ta era...


image

-------------------------------------------------------------------------

Przypisy

1) https://en.wikipedia.org/wiki/Uranian


==========================================================


Golem o nazwie "państwo polskie", jego członki, mechanizmy i zasady działania


Wykop Skomentuj21
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale