Stary Wiarus Stary Wiarus
470
BLOG

Izrael – metoda retaliacji, do zastosowania natychmiast

Stary Wiarus Stary Wiarus Izrael Obserwuj temat Obserwuj notkę 12

Zob. również:  https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/935921,paszporty-z-tel-avivu


Hrabia Aleksander Skrzyński: "A program Pana Marszałka?"

Marszałek Józef Piłsudski: "Najprostszy z możliwych, mości panie hrabio. Bić kurwy i złodziei."


-------------------------------------------------


Retaliacja? 

Najprostsza z możliwych, mości panie hrabio.
Do zrobienia w 24 godziny.


Polska odchodzi, ze skutkiem natychmiastowym, od uznawania podwójnego obywatelstwa.


Sejm RP przyjmuje, taką samą międzypartyjnie solidarną większością głosów, jaką uchwalił ustawę o poprawkach do KPA, poprawkę do  art.34 ust.2 Konstytucji RP, zastępując słowa:


"Obywatel polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba że sam się go zrzeknie"


słowami


"Obywatel polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba że sam się go zrzeknie, lub nabył obywatelstwo innego państwa." 



W ustawie o obywatelstwie polskim z 2009 roku (Dz.U. 2012 poz. 161) zastępujemy art.3 ust. 1


"Art. 3. 1. Obywatel polski posiadający równocześnie obywatelstwo innego państwa ma wobec Rzeczypospolitej Polskiej takie same prawa i obowiązki jak osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie. 2. Obywatel polski nie może wobec władz Rzeczypospolitej Polskiej powoływać się ze skutkiem prawnym na posiadane równocześnie obywatelstwo innego państwa i na wynikające z niego prawa i obowiązki."


regulacją przeniesioną verbatim z art. 11 ust.1 Ustawy o obywatelstwie państwa polskiego z dnia 20 stycznia 1920 r.
(Dz.U. 1920 nr 7 poz. 4):


"Utrata obywatelstwa polskiego następuje przez nabycie obcego obywatelstwa."



Nota bene, ustawa z dnia 20 stycznia 1920 r. o obywatelstwie Państwa Polskiego była aktem prawnym tak zwięzłym i trafnym, że uchylona została przez komunistów dopiero dnia 19 stycznia 1951 roku.

 http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19200070044/O/D19200044.pdf



Uzasadnienie powrotu do stanu prawnego z 1920 roku? Najprostsze z możliwych, mości panie hrabio.

Znikają natychmiast problemy konfliktów lojalności oraz oportunistycznego uzyskiwania paszportów polskich przez osoby nie mające nic wspólnego z Polską.


 https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/935921,paszporty-z-tel-avivu

Linia koncepcyjna towarzysza Gomułki z 1962 roku, nakazująca zachowanie obywatelstwa polskiego w razie nabycia innego, chyba że głowa państwa (wtedy Rada Państwa PRL, dziś Prezydent RP) wyda indywidualną zgodę na zrzeczenie się obywatelstwa – skopiowana, z głupoty lub celowo, przez duchowych spadkobierców tow. Gomułki do bieżącej ustawy z 2009 roku,

produkuje za granicą nieograniczoną liczbę obywateli polskich uprawnionych do otrzymania paszportów polskich, ponieważ obywatelstwo polskie nie jest tracone w chwili naturalizacji w innym kraju, tak jak to stanowiło polskie prawo przed wojną.

Poza tym, obywatelstwo polskie jest automatycznie dziedziczone w nieskończoność po jednym lub obojgu rodzicach z obywatelstwem polskim, bez względu na upływ czasu i liczbę pokoleń, brak jakiegokolwiek związku z językiem i kulturą polską i bez pytania o zdanie rodziców. Liczba zrzeczeń obywatelstwa polskiego na własny wniosek jest znikoma, z powodu ultra-restrykcyjnej procedury ubiegania się o zgodę Prezydenta RP na zrzeczenie

Można obliczyć, kiedy liczba obywateli nominalnie polskich przekroczy pierwsze  100 mln, ponieważ w prawie polskim obywatelem polskim zostaje każdy syn/córka, wnuk, prawnuk etc. osoby, która kiedykolwiek była obywatelem II RP, PRL lub III RP.  Ta anomalia leży u podstaw kłopotów z akredytacją Marka Brzezińskiego jako ambasadora USA w Warszawie.




-------------------------------------------------


Przepisy wykonawcze zawierające postanowienia przejściowe?

Najprostsze z możliwych, mości panie hrabio:


 1. Obywatele polscy, będący jednocześnie obywatelami innego państwa lub państw, winni w ciągu 24 miesięcy od daty wejścia w życie ustawy zgłosić się do polskiej placówki konsularnej, lub urzędu wojewody właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, i złożyć przed upoważnionym urzędnikiem RP pisemne oświadczenie woli zachowania obywatelstwa polskiego. Warunkiem przyjęcia oświadczenia woli jest przedłożenie dokumentarnego dowodu zrzeczenia się posiadanego obywatelstwa lub obywatelstw obcych przed właściwymi władzami państwa lub państw tego obywatelstwa lub obywatelstw. 


2. Obywatele polscy będący jednocześnie obywatelami innego państwa lub państw, którzy w ciągu 24 miesięcy od daty wejścia w życie ustawy nie złożyli oświadczenia woli przewidzianego w ust.1, tracą obywatelstwo polskie. Paszporty polskie i polskie dowody osobiste znajdujące się w posiadaniu takich osób tracą ważność po upływie 24 miesięcy od daty wejścia w życie ustawy.


3. Osoby małoletnie posiadające obywatelstwo polskie i obywatelstwo lub obywatelstwa innego państwa lub państw, tracą obywatelstwo polskie, jeśli co najmniej jedno z rodziców lub opiekunów prawnych nie posiada obywatelstwa polskiego po upływie 24 miesięcy od daty wejścia w życie ustawy.


3a. Osobom, które utraciły obywatelstwo polskie w trybie przewidzianym w ust.3, przysługuje nieograniczone prawo przywrócenia obywatelstwa polskiego na własny wniosek, złożony w dowolnym terminie po osiągnięciu wieku 18 lat, pod warunkiem potwierdzenia tożsamości i zrzeczenia się posiadanego obywatelstwa lub obywatelstw obcych.


PS. Unia nic do tego nie ma i mieć nie będzie. Prawo o obywatelstwie jest, zgodnie z Traktatem z Lizbony, wyłączną domeną prawa narodowego i nawet Bruksela nie znajdzie furtki prawnej, pozwalającej Unii decydować, kto jest obywatelem polskim, a kto nie. 

emigrant (nie mylić z gastarbeiterem)       

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka