Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
226 obserwujących 864 notki 1707609 odsłon
Stary Wiarus, 5 sierpnia 2017 r.

Łukaszowi W. i innym histerykom od dekoncentracji mediów - poświęcam

765 5 0 A A A


image


- Powiedzmy szczerze: cały plan dekoncentracji, wywołujących taki entuzjazm pisowców, to po prostu plan uderzenia w krytyczne wobec PiS media - uważa publicysta "Do Rzeczy", Łukasz Warzecha. - Wolę nie myśleć, co się stanie kiedyś po zmianie władzy i w czyje ręce trafia przejęte przez spółki skarbu państwa media - tłumaczył na Twitterze.


https://www.salon24.pl/newsroom/799345,jest-plan-dekoncentracji-mediow-ruszy-jesienia-warzecha-pis-uderza-w-krytykow

 

 Łukaszowi W. i innym histerykom od dekoncentracji mediów, lamentującym że oto pogrąży ona Polskę w ciemną noc krwawego kaczyzmu, serdecznie doradzam zapoznanie się z ustawodawstwem regulującym własność mediów w ultra-pragmatycznej Australii. Przepisy te obowiązują w swoim obecnym kształcie od kilkunastu lat, po ich złagodzeniu w porównaniu z bardziej restrykcyjną wersją poprzednią. Ich obecny kształt cieszy się aprobatą wszystkich znaczących sił politycznych Australii.

 
Łukasza W. zawiadamiam, że państwo australijskie nie tylko się pod ciężarem tych przepisów nie rozleciało, ale jakby nawet wręcz przeciwnie.
O czym cichutko i bez krzyku donoszę, panie naczelniku.


http://www.aph.gov.au/About_Parliament/Parliamentary_Departments/Parliamentary_Library/Publications_Archive/archive/mediaregulation

 

 Telewizja (Broadcasting Service Act 1992)

Żadna osoba fizyczna lub prawna nie może kontrolować większościowo pakietu koncesji nadawczych obejmujących łącznie więcej niż 75% ludności kraju, ani więcej niż jednej koncesji nadawczej w regionie nadawczym. 


(Kraj jest ustawowo  podzielony na regiony nadawcze, z grubsza odpowiadające terytorium poszczególnych stanów. W najludniejszych stanach może istnieć więcej niż jeden region nadawczy, np. aglomeracja Sydney i prowincjonalne miasta Nowej Południowej Walii stanowią osobne regiony nadawcze.)

 

Żaden podmiot zagraniczny nie może kontrolować większości udziałów przedsiębiorstwa posiadającego koncesje nadawczą, a maksymalny udział kapitału zagranicznego w takich przedsiębiorstwach nie może przekracać 20%. Ustawa ogranicza również liczbę zagranicznych członków zarządu takich przedsiębiorstw i ogranicza liczbę przedsiębiorstw w których ta sama osoba fizyczna może wchodzić w skład zarządu.

 

Radio (Broadcasting Service Act 1992)

 Żadna osoba fizyczna lub prawna nie może kontrolować więcej niż dwóch radiowych koncesji nadawczych w tym samym regionie nadawczym.

 
Jednoczesna kontrola radia i telewizji

Żaden podmiot gospodarczy nie może kontrolować jednocześnie komercjalnej telewizyjnej koncesji nadawczej i radiowej koncesji nadawczej w tym samym obszarze geograficznym obowiązywania koncesji (regionie nadawczym).


Jednoczesna kontrola radia, telewizji i publikacji ukazujących się drukiem

Żaden podmiot gospodarczy nie może kontrolować jednocześnie komercjalnej telewizyjnej koncesji nadawczej i wydawnictwa gazet lub czasopism w tym samym obszarze geograficznym obowiązywania koncesji.

Żaden podmiot gospodarczy nie może kontrolować jednocześnie komercjalnej radiowej koncesji nadawczej i wydawnictwa gazet lub czasopism w tym samym obszarze geograficznym obowiązywania koncesji.

 

Telewizja z płatnym abonamentem (kablowa lub satelitarna)

 Maksymalny udział pojedynczego podmiotu zagranicznego w przedsiębiorstwie telewizji płatnej nie może przekracać 20%, a w razie posiadania udziałów w tym samym przedsiębiorstwie przez więcej niż jeden podmiot zagraniczny, ich suma nie może przekraczać 35%.


Prasa

Wszystkie inwestycje zagraniczne w przedsiębiorstwa zajmujące się wydawaniem gazet i czasopism wymagają uzyskania zgody rządu federalnego. Maksymalny dozwolony łączny udział kapitału zagranicznego w przedsiębiorstwach wydających prasę w dużych miastach wynosi 30%, a pojedynczy podmiot zagraniczny nie może kontrolować więcej niż 25% udziałów takiego przedsiębiorstwa. Limit kapitału zagranicznego w przedsiębiorstwach wydających prasę w miastach prowincjonalnych wynosi 50%.

Opublikowano: 05.08.2017 04:56. Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 05:33.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Niech pan wpadnie do mnie w Sydney. Do czasu kiedy pan uzbiera na bilet, ja już będę na...
  • @Friant  Popieram. Stefam Michnik na prezesa SN!. Że stary? Nie szkodzi. Założy się...
  • @biedronka  Ajfon nie ma możliwości mocowania smyczy, ale to nic nie szkodzi, krzepka dłoń z...

Tematy w dziale Kultura