110 obserwujących
1649 notek
1207k odsłon
  262   0

Lider naszego świata pokazuje, jak rozwiązać największy problem Ziemi

"Jeden z najtrudniejszych problemów z jakim spotykamy się od długiego czasu jest następujący: Postęp w dziedzinie poprawy zdrowia sprawia, że populacja ludzi rośnie za bardzo, tak iż nakarmienie wszystkich i utrzymanie środowiska w dobrym stanie, staje się niemożliwe.

Obraz zmian populacji ludzi na przestrzeni ostatnich wieków wygląda niepokojąco. Ten wzrost od 1 miliarda, przez 2, 3, 7, postępuje coraz szybciej. Więc wraz z Melindą zastanawialiśmy się, czy upowszechnianie nowych lekarstw, ochrona życia dzieci, przyczyni się jeszcze bardziej do problemu przeludnienia.

Okazało się, że wraz z poprawą zdrowia, rodziny decydują się na mniejszą  liczbę dzieci, i ma to dramatyczny wręcz wpływ. Wzrost ludności, i to obserwujemy na całym świecie, zwalnia, gdy poprawia się zdrowie ludzi. W roku 2100 może być już ponad 11 miliardów ludzi. Dobra wiadomość jest taka, że im szybciej poprawimy ludzkie zdrowie, tym szybciej zmniejszać się będzie wielkość rodziny. I będziemy mogli czuć się naprawdę wspaniale, chroniąc te wszystkie ludzkie życia."


Nie sposób odmówić racji.

Każdy z nas może się przyczynić do walki z problemem nadmiernej ilości ludzi na Ziemi. To nasz wspólny obowiązek.

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale