Masaż - rodzaje, wskazania. Jak wybrać najlepszy dla siebie?

Są różne rodzaje masaży: lecznicze, klasyczne i relaksacyjne.
Są różne rodzaje masaży: lecznicze, klasyczne i relaksacyjne.
Kobieta podczas masażu twarzy.
Masaż twarzy to forma walki z oznakami starzenia.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu

Wskazania do wykonania masażu są różne. Może to być po prostu chęć odprężenia i zredukowania stresu  po dłuższym okresie pracy umysłowej lub intensywnego wysiłku fizycznego. Szczególnymi wskazaniami do masażu są obrażenia ortopedyczne, czyli skręcenia, zwichnięcia, złamania oraz stłuczenia, stany po wylewie i innego rodzaju porażeniach oraz przykurczach mięśni, deformacje kręgosłupa czy intensywne treningi sportowe i inny intensywny wysiłek fizyczny.

Masaże nie są jednak wskazane dla wszystkich. Wśród przeciwwskazań znajdziemy: żylaki oraz stany zapalne żył, menstruację, zmiany na skórze, jak wypryski czy zmiany alergologiczne, nadciśnienie tętnicze, temperaturę ciała powyżej 38 st. C.
masaż.

Olejek do masażu.
Pachnący olejek towarzyszy masażowi relaksacyjnemu.

Cena masażu

Gabinety mogą wykonywać zabiegi masażu komercyjnie lub z refundacją. W przypadku refundacji są to najczęściej zabiegi fizjoterapeutyczne, refundowane przez NFZ i wykonywane w państwowych placówkach lub współpracujących z NFZ placówkach prywatnych. Tutaj najczęściej wykonywane są masaże lecznicze i rehabilitacyjne.

W przypadku usług w prywatnych gabinetach masażu, mamy praktycznie dostęp do wszystkich ich rodzajów. Masaże oferują specjalistyczne salony, są one często częścią pobytu w ośrodkach spa, a coraz częściej pojawiają się jako dodatkowa usługa w klubach fitness i siłowniach.

Cena za usługę uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju masażu, ale także od kilku innych czynników, jak na przykład samo miasto. Za prosty masaż relaksacyjny można w jednym miejscu zapłacić 50 złotych, w innym za to samo będzie 150 złotych.

Podczas wyboru masażu należy kierować się przede wszystkim jego działaniem, należy także upewnić, że nie jest on przeciwwskazany przy stanie zdrowia osoby masowanej. W przypadku, gdy miało się kontuzje lub cierpiało wcześniej na choroby związane z żyłami lub skórą, należy o nich powiadomić masażystę przed rozpoczęciem zabiegu. Umawiając wizytę możemy opisać masażyście swój problem, aby on dobrał dla nas odpowiednią technikę masażu.

KJ

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości