49 obserwujących
788 notek
995k odsłon
  466   1

Warszawscy homoseksualiści mają swój Dom LGBT w Warszawie

Z początkiem PRL-u, jak odbudowywano Warszawę po Powstaniu Warszawskim, w mieście powstawały równolegle  domy pracownicze tych co odbudowywali stolicę, np. Dom Murarza. Oczywiście z budowniczych nikt wówczas nie robił kpin. Słynny wiersz Juliana Tuwima dla dzieci opowiadający o  zawodach i tym samym ponikąd o gospodarce uczył je szacunku dla pracy i wykonywanego zawodu.

"Murarz domy buduje,

Krawiec szyje ubrania,

Ale gdzieżby co uszył,

Gdyby nie miał mieszkania?


A i murarz by przecie

Na robotę nie ruszył,

Gdyby krawiec mu spodni

I fartucha nie uszył.


Piekarz musi mieć buty,

Więc do szewca iść trzeba,

No, a gdyby nie piekarz,

Toby szewc nie miał chleba.


Tak dla wspólnej korzyści

I dla dobra wspólnego

Wszyscy muszą pracować,

Mój maleńki kolego."


Z tego tytułu prowokacyjnie zapytam: pamięta może ktoś ten plugawy dowcip od dwóch panach podróżujących pociągiem do stolicy, jeden drugiemu na kolanach? Podskakujących przy tym niezwykle  radośnie, że i reszta podróżnych w wagonie także jedzie do Warszawy?

Zapytałem, bo pojawiła się taka oto krótka informacja, że  Warszawie otworzony został pierwszy hostel  lub hotel dla osób o innej orientacji seksualnej, sfinansowany przez magistrat miasta Warszawy pod zarządem pana prezydenta  Rafała Trzaskowskiego.

Sprawa do końca jednakże nie jest jasna, gdyż portal MediaNarodowe twierdzi, że właśnie został otwarty, podczas kiedy ja trafiłem na informację sprzed sześciu lat powiadamiającą, że taki hostel otworzono już w roku 2015, dokładnie 19 marca. Prawdopodobnie więc placówka stworzona wtedy przez ówczesną prezydent panią Hannę Gronkiewicz-Waltz została dzisiaj  rozbudowana i zmodernizowana przez obecnego prezydenta, skoro internet temat dostrzegł. Na samym dole zamieszczam więc cytat z roku 2015, a wyżej to, co czym napisał w tej sprawie portal MediaNarodowe.

"Dwa lata temu pezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, podpisał Kartę LGBT+. W ostatnich dniach pojawiła sie informacja, iż w stolicy powstanie specjalny „hostel interwencyjny” dla LGBT+. Utworzenie placówki ma być realizacją pierwszego punktu Warszawskiej Deklaracji LGBT+.

Warszawski ratusz właśnie ogłosił konkurs na zorganizowanie “całodobowego schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób LGBT+ w formie wspomaganych mieszkań treningowych”.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowki, podpisał Warszawską Deklarację LGBT+ 18 lutego 2019 roku. Teraz, w ramach realizacji zapisów się w niej znajdujących, w mieście powstanie hostel, przeznaczony specjalnie dla osób LGBT+. Z hostelu będą mogli skorzystać „ludzie ze społeczności LGBT+” w kryzysie bezdomności."


Informacja z roku 2015

"Hostel intrerwencji kryzysowej dla osób LGBT - lesbijek, gejów, osób biseksualnych, osób transseksualnych, przyjął już pierwsze osoby potrzebujące schronienia. Jest to miejsce ostatniego ratunku dla osób, które doświadczyły przemocy związanej z orientacją psychoseksualną, tożsamością płciową i zmuszone były do opuszczenia swoich domów."


źródło

https://medianarodowe.com/2021/02/24/hostel-lgbt-powstanie-w-warszawie-za-pieniadze-podatnikow/

https://warszawa.naszemiasto.pl/tag/hotel-dla-gejow-warszawa


Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo