48 obserwujących
4991 notek
1786k odsłon
303 odsłony

Trzęsący portkami

Wykop Skomentuj12

"Trzęsący portkami" - taki doroczny konkurs połączony z wręczeniem statuetki trzęsących się portek zorganizowałbym ku pamięci rozmaitych służalców, przerażonych tym, że niezbędne i sensowne zmiany mogłyby zagniewać jakichś bogów, tych z zachodu albo tych ze wschodu..

https://wpolityce.pl/polityka/474716-dlaczego-w-berlinie-mozna-a-w-warszawie-nie-mozna 

Jestem zgodny z Janeckim że trzeba zburzyć Pekin a odbudować Pałac Saski. Ten akt zdjąłby z Warszawy wiszącą nad tym miastem klątwę Stalina, która objawia się wyborem nieudaczników na urząd prezydenta miasta. I potem proces przyśpiesza, gdy reszta samorządowej ryby psuje się od samorządowej głowy.. 

Trzęsący portkami są ofiarami strachu, swego własnego przed nieznaną przyszłością albo tego wtłaczanego społeczeństwu przez rozmaite instytucje straszące wszystkich dookoła fantomami populistówi, faszystów, ksenofobii, homofobii. Cała politpoprawność zbudowana została na strachu przed czymś, co nie odpowiada demoliberalnemu establishmentowi. Siewcy strachu ulegli odspołecznieniu, popadli w zadufanie i wynieśli się ponad ten ciemny motłoch, stając się niezdolnymi do zrozumienia cech wypływających ze społecznej natury ludzkiej.. Wystąpili przede wszystkim przeciwko zaufaniu niezbędnym w demokratycznym społeczeństwie i zniszczyli kapitał społeczny. Bez kapitału społecznego nowoczesne społeczeństwo istnieć nie może. Pogonić tę ferajnę.

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo