Blog
w koło Macieju
zetjot
41 obserwujących 4562 notki 1627772 odsłony
zetjot, 27 grudnia 2017 r.

Zlikwidować Święta i kolędy, puszczać "despacito", na okrągło

1185 52 0 A A A

Balcerowicz odszedł, ale choć dość dawno odszedł, to mentalność Balcerowiczowska pozostała. Zlikwidować, zlikwidować wszystko. Zlikwidować, a Ziemię wysadzić.


Zlikwidować CBA, zlikwidować IPN, cały ALFABET zlikwidować. Zlikwidowć niedziele, a zamiast nich drugi piątek zamontować w kalendarzu, najlepiej Czarny Piątek, a w nim czarne msze w galeriach handlowych. Zlikwidować TVP, bo w Święta lecą w niej same kolędy.


No to i Święta zlikwidować, tylko co wam wtedy zostanie ?

Wolny rynek ? Będzie wolny, ale pusty, jak puste są te durne łby z durnymi postulatami.

A te puste łby to wspólny dorobek demoliberalizmu do spółki z marksizmem.


Okres Świąt, prawem kontrastu, uświadamia nam jaką durnotę mamy na codzień. Gdyby nie święta, to byśmy tego nie odczuli. A tak TVP transmituje koncerty z różnych kościołów polskich i kontrast między normalną wysoką kulturą a codzienną popkulturową sieczką jest nie do zniesienia. Gdyby nie obowiązki rodzinne, nie odchodziłbym sprzed telewizora i tylko przełączał kanały z koncertu na koncert.


Można się przekonać, jak wygląda prawdziwy polski dorobek kulturowy, kultywowany przez ludzi i środowiska takie jak bracia Golcowie. Golec uOrkiestra powinien otrzymać status polskiej instytucji kulturotwórczej, zostać objęty opieką konserwatorską z wszelkimi możliwymi rodzajami dofinansowania i zaanagażowany do takich projektów jak koncerty w Wilnie czy we Lwowie.

A czy dobrze wypromowany koncert na stadionie Wembley w Londynie nie byłby dobrym pomyslem na promocję Polski ?


Złoto, drodzy Państwo, leży na ulicy, trzeba tylko się schylić. Żadne najbardziej nawet zaawansowane systemy transportu kosmicznego wyprodukowane w Polsce nie będą stanowić dla Golców konkurencji. Okres Świąteczny pokazał wyraźnie nicość drugiej strony, demoliberalnej czy lew-liberalnej, zniknęła ona kompletnie z przestrzeni publicznej. Oni nie mają niczego porównywalnego do zaproponowania, choć wydaje mi się, że znalazł się jakiś idiota w TVP, który chciałby przyjść tym ostatnim w sukurs i wpadł na pomysł promowania wykonawcę kitu z gatunku gustu gminnego “Despacito”. I to na parę dni przed Świętami.


O, właśnie, o wilku mowa – obejrzałem przed chwilą powtórkę koncertu kolęd, a tu, jak na zamówienie , znowu promują w TVP wykonawcę “Despacito”. O tempora, o mores. Bo podobno 4 mld odtworzeń w Internecie. Więc współczuję tym 4 mld, bo czym tu się zachwycać ?


Drodzy Państwo, żeby coś mieć, najpierw trzeba w coś zainwestować. A lemingi chciałaby coś za friko. Trzeba inwestować w projekty bazujące na receptach sprawdzonych, takich jak Bracia Golcowie, trzeba inwestować w TVP, a TVP niech inwestuje, żebyśmy nie musieli się ekscytować badziewiem w rodzaju Gwiezdnych Wojen, w setki albo nawet tysiące projektów wziętych prosto z bogactwa polskiej historii. Polacy nie gęsi... i o tym warto sobie przypomnieć. Bo inaczej zostaniemy pokarani kitem w rodzaju “despacito”.Opublikowano: 27.12.2017 14:36.
Autor: zetjot
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @zetjot  Errata: utrata suwerenności - 1733 r.
  • @Marek Różycki jr  Nieporozumienia w kontaktach wynikają z niezrozumienia, lub niechęci do...
  • Poza tym, popełnił Pan błąd w zagadce, która przecież w istotny sposób przedstawia...

Tematy w dziale Kultura