154 obserwujących
7997 notek
21094k odsłony
1917 odsłon

Kolejna osoba zatrzymana po akcji z plakatami uderzającymi w Szumowskiego

Łukasz Szumowski padł ofiarą hejtu. fot.PAP
Łukasz Szumowski padł ofiarą hejtu. fot.PAP
Wykop Skomentuj197

Zatrzymanie ma związek z włamaniami do wiat przystankowych w Warszawie i rozwieszaniem plakatów uderzających w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. 

Zatrzymanie miało miejsce wczoraj wieczorem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań – poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Wcześniej stołeczni policjanci zatrzymali kobietę, która może mieć związek z rozwieszaniem w Warszawie plakatów z hejtem wymierzonym w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Chodzi o plakaty "Ewangelia wg Łukasza Sz." 

Portal OKO.press przytoczył wypowiedz adwokata zatrzymanej, który stwierdza, że wejście policji wieczorem do mieszkania aktywistki, znanej z protestów przeciw łamaniu praworządności, to szykana, a samo zatrzymanie z użyciem  kajdanek to absurd.

" To absurdalne skądinąd zatrzymanie mojej klientki z podejrzeniem włamania z kradzieżą na kwotę 450 zł nie służy niczemu. W nocy żadne czynności nie są przeprowadzane. Mamy do czynienia z zatrzymaniem, które nie pełni żadnej funkcji procesowej, a jest tylko szykaną. Ten sam efekt można było osiągnąć przeprowadzając przeszukanie wciągu dnia”- stwierdził adwokat.

Do zarzutów odniosła się Warszawska Policja, która napisała na Twitterze: "W tym przypadku nic się nie zmieniło od lat. Zatrzymanie nie wynika z "bycia aktywistką". Dotyczy ono sprawy włamań do wiat spółki AMS, a włamanie to przestępstwo z art. 279 kk."

Warszawski ratusz zapewnił po incydencie, że po otrzymaniu informacji o plakatach podjęto natychmiastowe kroki w celu wyjaśnienia sprawy. Sprzeciwiamy się mowie nienawiści i tego typu nielegalnym działaniom - podkreślono. 

Miasto wystąpiło do spółki o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, operator wiat przystankowych – spółka AMS poinformowała miasto, że zawieszone plakaty to nielegalna akcja, na którą nie wydano zgody - przekazała wówczas rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

KJ


Wykop Skomentuj197
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka