164 obserwujących
8951 notek
23684k odsłony
2518 odsłon

Na 29. rocznicy Radia Maryja złamano obostrzenia? Posłanka zawiadamia prokuraturę

Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga i politycy PiS. fot. PAP / Tytus mijewski
Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga i politycy PiS. fot. PAP / Tytus mijewski
Wykop Skomentuj187

Posłanka Lewicy, Joanna Scheuring-Wielgus, zapowiedziała złożenie zawiadomienia w sprawie złamania obostrzeń podczas mszy świętej z okazji obchodów 29. rocznicy powstania Radia Maryja.

W uroczystej mszy świętej z okazji obchodów 29. rocznicy powstania Radia Maryja, w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II w Toruniu uczestniczyli m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, poseł Zjednoczonej Prawicy Jan Krzysztof Ardanowski, wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro i poseł PiS Antoni Macierewicz.

W naszym Toruniu ostatnio spisywano spacerujących po ulicach młodych ludzi. Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz? Składam zawiadomienie do prokuratury na te towarzystwo, w związku ze złamaniem obostrzeń - napisała na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus.

Obecnie w kościołach obowiązuje limit osób - maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż półtora metra i konieczności zakrywania nosa i ust. Zakrywanie nosa i ust nie dotyczy tylko osób sprawujących kult.

Według posłanki podczas uroczystości rocznicowych nie przestrzegano obostrzeń. W ławach było dosyć tłoczno, a wiele osób - w tym księża niesprawujący kultu - nie miała na twarzach maseczek.

KJ

Wykop Skomentuj187
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo