Józef Pinior, skazany za korupcję, nie trafi do więzienia. "Sąd wstrzymał wykonanie kary"

Józef Pinior. fot. screen TVP1
Józef Pinior. fot. screen TVP1

Do czasu rozpatrzeni wniosku o odbywanie kary w systemie dozoru policyjnego wrocławski sąd wstrzymał wykonanie kary pozbawienia wolności dla byłego senatora i opozycjonisty z czasów PRL Józefa Piniora. Został on na początku marca skazany na 1,5 roku więzienia za korupcję.

Jak dowiedziała się PAP w biurze prasowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu, Sad Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieście wstrzymał wykonanie kary pozbawienia wolności dla Józefa Piniora do czasu rozpatrzeni wniosku o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego. Informację pierwszy o tym podał portal TVN24.

Wniosek o wstrzymanie wykonania kary złożyła obrona Piniora. 30 marca wrocławski sąd rozpatrzył ten wniosek pozytywnie.

Wykonanie kary zostało wstrzymane do 24 maja. Wówczas sąd ma rozpatrzyć wniosek o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego.

Na początku marca b. senator Józef Pinior oraz jego asystent Jarosław Wardęga zostali skazani na 1,5 roku więzienia za to, że przyjęli łapówki w kwocie co najmniej 40 tys. zł w zamian za załatwienie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie korzystnego rozstrzygnięcia sprawy dolnośląskiego biznesmena Tomasza G. Korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł mieli im obiecać, a wręczyć 6 tys. zł i 5 tys. zł kolejni dwaj biznesmeni.

Wyrok jest prawomocny. Pinior nie przyznał się do winy, podobnie jak i jego były asystent.

KJ

Lubię to! Skomentuj95 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka