169 obserwujących
9850 notek
25292k odsłony
  273   0

Pogoda na ostatni weekend kwietnia

Zaopatrz się w parasol i ciepłą kurtkę.
Zaopatrz się w parasol i ciepłą kurtkę.

Nadchodzący weekend będzie dość chłodny z przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet mokrego śniegu i krupy śnieżnej. Porywisty wiatr sprawi, że mocniej odczujemy zimno.

Weekend przyniesie stabilizację pogody, niestety będzie to dość chłodna, niżowa pogoda z opadami mieszanego typu - od przelotnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, po sam mokry śnieg i krupę śnieżną. Odczucie chłodu będzie dodatkowo wzmagał porywisty wiatr z zachodu i północnego zachodu - informuje IMGW.

Piątek z dużym zachmurzeniem i przelotnymi opadami

W piątek Polska znajduje się w zasięgu wyżu znad Wysp Brytyjskich. Z północnego zachodu napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego, rośnie ciśnienie atmosferyczne.

W całym kraju w piątek prognozowane jest zachmurzenie duże, w niektórych miejscach z większymi przejaśnieniami. Przewidywane są też przelotne opady deszczu. Na północy oraz na południu kraju może padać krupa śnieżna, deszcz ze śniegiem, a nawet śnieg.

Najwyższe wartości termometry pokażą w rejonie Szczecina i Zielonej Góry - 11 st. C. Chłodniej będzie w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim, tam temperatura maksymalna wyniesie od 6 do 9 st. C.

W rejonach podgórskich termometry pokażą od 5 do 7 st. C, w Beskidach od -4 do -2 st. C, w Tatrach około -6 st. C. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. W Tatrach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Katar, kaszel, gorączka? Nie lekceważ objawów przeziębienia

Sobota zimna, możliwy deszcz ze śniegiem

W sobotę Polska znajdzie się pomiędzy wyżem z centrami nad Morzem Północnym i Europą Środkową a niżem z ośrodkiem w północno-zachodniej Rosji. Z północy napływać będzie zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

Najcieplej ponownie będzie w okolicach Szczecina, Torunia i Zielonej Góry, tam temperatura wyniesie od ok. 10 do 11 st. C. Najchłodniej będzie w Polsce północno-wschodniej, a także na terenach podgórskich. w Suwałkach i Jeleniej Górze termometry pokażą 6 st. C., zaś w Zakopanem 3 st. C.

Zachmurzenie w całym kraju będzie umiarkowane, okresami duże. Podobnie jak w piątek, w całym kraju prognozowane są przelotne opady deszczu, na północy także deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej, a miejscami mokrego śniegu. Deszcz ze śniegiem możliwy jest również w centrum kraju. Na terenach podgórskich i w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a wysoko w górach umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. W Tatrach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz też: Jak radzić sobie z grypą?

W niedziele cieplej, możliwe przejaśnienia 

W niedzielę Polska będzie pomiędzy wyżem z centrum nad Morzem Północnym a niżem znad Zatoki Fińskiej. Wciąż z północy napływać będzie zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie się wahać.

Najcieplej będzie w Polsce południowo-zachodniej, tam temperatura maksymalna wyniesie od 9 do 12 st. C. Najzimniej w szczytowych partiach Sudetów od -5 do -2 st. C., w Suwałkach 6 st. C.

Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, w niektórych miejscach z większymi przejaśnieniami. W większości kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a na północy również deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Wiatr na ogół umiarkowany, nad morzem silny i porywisty.

KJ

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości