PiS reaguje na utratę większości. „Nieporozumienie”

PiS traci większość. Jest reakcja partii. Fot. PAP/Rafał Guz
PiS traci większość. Jest reakcja partii. Fot. PAP/Rafał Guz
PiS traci większość po sześciu latach rządów - news Salon24 to najważniejsza polityczna wiadomość nie tylko tego miesiąca. Na odejście trojga posłów zareagowała Anita Czerwińska. Rzeczniczka partii zabrała w tej sprawie głos.

Anita Czerwińska przyznała, że PiS stracił większość, ale tylko formalnie. Rzeczniczka partii rządzącej podkreśliła, że liczy się to, jak posłowie zagłosują, a nie ilu oficjalnie należy do Zjednoczonej Prawicy.

PiS traci większość. Jest reakcja partii

- Ostatnie głosowania pokazały, że rząd ma większość, powiedziałabym, że całkiem niezłą - przekonywała. Czerwińska wyjaśniała, że to zawsze posłowie decydują, jak zagłosują, a PiS nie będzie musiał z nikim negocjować przed kolejnymi głosowaniami. 

- Ta sprawa jakoś nie powinna w żaden sposób odbić się - dodawała rzeczniczka PiS, cytowana przez PAP. Jej zdaniem przy głosowaniach dotyczących „Polskiego Ładu” rząd znajdzie poparcie poza Zjednoczoną Prawicą.

Polecamy:

Sejm. Powstaje koło „Wybór Polska”

Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili w piątek, że opuszczają klub PiS. Dotychczasowi członkowie klubu PiS ogłosili powołanie w Sejmie koła poselskiego „Wybór Polska”. To oznacza utratę większości przez partię rządzącą. Klub PiS liczy obecnie 229 członków.

Anita Czerwińska podkreślała, że Zbigniew Girzyński i Adam Czartoryski opuścili klub z innych powodów, niż te, które deklarowali. Ma chodzić o „przeszukania prokuratorskie w firmie Adama Hofmana” i wejście służb do domów tych polityków.

PiS reaguje na utratę większości. Anita Czerwińska o odejściu Janowskiej: nieporozumienie

- Wyjście Janowskiej to nieporozumienie, które wyjaśniamy - dodała Czerwińska. Z informacji salon24.pl wynika, że koło „Wybór Polska” może wkrótce powiększyć się o kolejnych posłów PiS.

MD

Zobacz też:

Lubię to! Skomentuj121 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka