Aborcja jest gorsza od pedofilii? Poseł PiS: "Wedle mojej opinii, tak"

Spór polityków o pedofilię i aborcję w Radiu Zet.
Spór polityków o pedofilię i aborcję w Radiu Zet.
W programie "Siódmy Dzień Tygodnia" w Radiu Zet doszło do zwarcia między Bartoszem Kownackim z PiS a Włodzimierzem Czarzastym (Lewica). Zdaniem byłego wiceszefa MON, aborcja jest "taką samą zbrodnią albo i większą od pedofilii".

Politycy w audycji prowadzonej przez Andrzeja Stankiewicza omawiali m.in. postępowanie sprawdzające Watykanu ws. zarzutów, jakie pojawiają się wokół tuszowania przypadków molestowania seksualnego przez księży w polskim Kościele. Na "celowniku" Stolicy Apostolskiej znalazł się kardynał Stanisław Dziwisz, a do Polski specjalnie przyleciał emerytowany arcybiskup Genui Angelo Bagnasco, który prowadził rozmowy z różnymi osobami na temat byłego metropolity krakowskiego. 

Czytaj:

Watykan potwierdza: wysłannik w Polsce sprawdzał fakty na temat kard. Dziwisza

Gowin: "Koalicja Zjednoczonej Prawicy najlepsza dla Polski". A później wbija szpile w PiS

Singapur ma radykalny plan ws. COVID-19. Są pierwsi na świecie

Poseł PiS Bartosz Kownacki porównał pedofilię do wykonywania aborcji. - Wedle mojej oceny, a nie kodeksu karnego, tylko wedle mojej oceny i mojego sumienia oraz sumienia wielu osób, aborcja jest taką samą zbrodnią, jak nie większą - stwierdził. 

Deklaracja Kownackiego mocno oburzyła lidera Lewicy Włodzimierza Czarzastego. - Czy ja dobrze zrozumiałem? Czy pan powiedział, że aborcja jest taką samą zbrodnią, jak pedofilia? - dopytywał polityk. - Jak pedofilia? - dodał. - Jeżeli chodzi o ten program, to cytowalność będzie milionowa. To jest po prostu skandal i hańba - denerwował się Czarzasty. 

- Tak, zabójstwo jest większą zbrodnią aniżeli pedofilia jest. Wiem, że komuniści i stalinowcy pozwalali sobie na masowe aborcje - dodał Kownacki do parlamentarzysty Lewicy. 

Zobacz wideo z programu Radia Zet:

 

Nie przegap: 


GW

Lubię to! Skomentuj207 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo