Planujesz wyjście w ten weekend? Weź zapas gotówki. W banku przerwa techniczna

Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en>, via Wikimedia Commons
Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en>, via Wikimedia Commons
ING Bank Śląski planuje w ten weekend prace serwisowe, więc jeśli zamierzasz wychodzić wieczorem, zabierz gotówkę. Możesz mieć trudności z płaceniem kartą. Jeśli w tym czasie zgubisz kartę i będziesz chciał ją zastrzec, będziesz musiał zrobić to w inny sposób niż do tej pory.

Przerwa techniczna w ING Banku Śląskim

W najbliższy weekend a także w noc ze środy na czwartek ING Bank Śląski planuje przeprowadzić rutynowe prace serwisowe, co oznacza, że klienci będą musieli przygotować się na szereg utrudnień. Przerwa techniczna wiąże się z czasowym brakiem dostępu lub ograniczonym dostępem do wybranych usług.

Klienci mogą napotkać problemy, próbując wykonać przelew, czy wypłacić pieniądze z bankomatu. Osoby korzystające z bankowości mobilnej - aplikacji Moje ING mogą mieć również problemy z zalogowaniem do systemu.

ING Bank Śląski planuje prace serwisowe w nocy z soboty na niedzielę (17/18 lipca), w nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19 lipca) a także w nocy ze środy na czwartek (21/22 lipca).

Zobacz także:

Przerwa od północy do 5:30 rano

W nocy z sobotę na niedzielę (z 17 na 18 lipca) między północą a 5:30 rano klienci nie będą mogli dokonywać internetowych transakcji ani wykonywać operacji na kartach w bankowości elektronicznej.

Tej nocy nie będzie możliwe:

 • realizowanie płatności w Internecie za pomocą 3DSecure (transakcji potwierdzanych jednorazowym kodem SMS),
 • aktywowanie karty, zmienianie limitów transakcyjnych i nadawanie kodów PIN,
 • zamawianie kart płatniczych,
 • przypisywanie do telefonu kart w aplikacji mobilnej,
 • dodawanie kart Mastercard z portfeli zewnętrznych (Apple Play, Garmin Pay, i Google Play),
 • wykonywanie przelewu z rachunku karty kredytowej,
 • realizowanie operacji na kartach w bankowości elektronicznej.

ING Bank Śląski ostrzega również przed utrudnieniami, które mogą wystąpić w tym czasie podczas składania wniosków np. o konto lub kartę. Klienci mogą mieć problemy z obsługą kart kredytowych oraz procesów ecustody w ING Business.

Przerwa techniczna z niedzieli na poniedziałek

W nocy z niedzieli na poniedziałek między 0:01 a 0:20 możliwe będą utrudnienia podczas wpłat kartami przy pomocy bankomatów – własnych i sieci PlanetCash.

Tej nocy będą dostępne dla klientów wrzutnie. Pieniądze, które zostaną tam umieszczone, zostaną przesłane na konto do godz. 12:00 w poniedziałek, 19 lipca.

Prace serwisowe w nocy ze środy na czwartek

ING Bank Śląski będzie przeprowadzał prace serwisowe również w nocy ze środy na czwartek. Przerwa potrwa od północy do 5:00 rano.

W tym czasie ING BŚ będzie zmuszony wyłączyć dostęp do aplikacji mobilnej. Możliwe, że nie będą działały również transakcje BLIK-iem. Oprócz tego mogą wystąpić problemy z:

 • realizacją transakcji kartami,
 • dostępem do aplikacji mobilnych banku,
 • rozliczaniem płatności natychmiastowych,
 • płatnościami za pomocą BLIK-a,
 • płatnościami typu 3DSecure,
 • korzystaniem z usługi „Dodaj konto z innego banku”

Niezwykle ważną informacją jest także to, że chwilowo zmieni się sposób zastrzegania kart. Kartę ING będzie można zastrzec tylko dzwoniąc na specjalną infolinię utworzoną specjalnie w tym celu.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka