Mężczyzna miał odebrać sobie życie. Został znaleziony na plantacji marihuany

Poszukiwany uprawiał marihuanę w lesie. Fot.: PAP/Libor Sojka
Poszukiwany uprawiał marihuanę w lesie. Fot.: PAP/Libor Sojka
10 lat więzienia grozi mężczyźnie, którego policjanci znaleźli przy uprawie konopi. Wcześniej rodzina zgłosiła jego zaginięcie i zasugerowała, że może popełnić samobójstwo.

Funkcjonariusze z Komisariatu w Tarnowie w Małopolsce dostali zgłoszenie o zaginięciu 37-letniego mężczyzny. Jego rodzina twierdziła, że może on chcieć odebrać sobie życie. Służby natychmiastowo zaczęły poszukiwania, szczególnie na terenie lasów w regionie. W akcji wzięli udział także strażacy z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Czytaj także:

Poszukiwany plantator

- Po kilku godzinach bezskutecznych poszukiwań, gdy miała zapaść decyzja o zwiększeniu liczebności osób poszukujących, policjanci odnaleźli zaginionego – poinformował asp. sztab. Paweł Klimek – rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Zaginiony został znaleziony przez policjantów kilka kilometrów od miejsca zamieszkania w lesie. Mężczyzna uprawiał tam marihuanę. Funkcjonariusze zarekwirowali 66 krzewów konopi.

37-latek został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury. Postawiono zarzut uprawy nielegalnych w Polsce roślin, za co grozi 10 lat więzienia. Na razie tarnowianin otrzymał dozór policyjny, a także nie może opuszczać kraju w czasie prowadzonego postępowania.

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo