Tragedia w Katowicach. Dziś przesłuchanie kierowcy w prokuraturze.
Tragedia w Katowicach. Dziś przesłuchanie kierowcy w prokuraturze.

Śledczy chcą postawić bardzo poważne zarzuty kierowcy z Katowic

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
Prokuratura zamierza postawić kierowcy miejskiego autobusu, który przejechał 19-letnią kobietę w centrum Katowic, zarzut zabójstwa. Według "Faktu", śledczy badają próbki pod kątem zażywania dopalaczy przez sprawcę wypadku.

Zarzut zabójstwa, badania toksykologiczne - ale na tym nie koniec nowych informacji, związanych z tragedią, do jakiej doszło w sobotę. Przypomnijmy, że kierowca autobusu w centrum Katowic zjechał w okolice przystanku w czasie bójki osób znajdujących się pod wpływem alkoholu. 

Zobacz: 

Nowe fakty o tragedii w Katowicach. Ofiara kierowcy autobusu osierociła dzieci

19-latka zginęła pod kołami autobusu. Kierowca zatrzymany. Przerażające nagranie 

Po chwili ruszył z impetem w tłum, a pod kołami zginęła 19-letnia mieszkanka Świętochłowic, prywatnie matka dwójki dzieci. Cudem przeżył jeden z mężczyzn, którego ciągnął przód pojazdu, ale ostatecznie potencjalna ofiara kierowcy zdołała wyskoczyć sprzed maski żółtego autobusu. 

Jeszcze dziś zostanie upubliczniony wizerunek sprawcy tragedii - dowiedział się "Fakt". Przed obliczem prokuratora, 31-latek usłyszy zarzut zabójstwa, a nie spowodowania wypadku w komunikacji czy też potrącenia ze skutkiem śmiertelnym. Gdy na miejsce przybyła policja, kierowca miał przyznać, że widział tłum przed wjechaniem w niego. Ponadto, zarzekał się, że nie widział dziewczyny, która wpadła po koła. O grozie sytuacji miał domyślić się już po odjechaniu na kilkadziesiąt metrów od miejsca tragedii. 

Z ustaleń biegłych wynika, że sprawca był trzeźwy, a na badania toksykologiczne śledczy poczekają do kilku tygodni. W ubiegłym roku w Warszawie dochodziło do serii wypadków z udziałem kierowców autobusów miejskich. Wtedy problemem okazały się dopalacze i narkotyki w organizmie prowadzącego, jak też nieprzestrzeganie procedur w spółkach współpracujących z miastem. 

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości