Staszewski stawia ultimatum rzecznikowi MSZ. O co chodzi działaczowi LGBT?

Bart Staszewski nie odpuszcza rzecznikowi MSZ.
Bart Staszewski nie odpuszcza rzecznikowi MSZ.
Bart Staszewski żąda, by Łukasz Jasina zrezygnował z funkcji rzecznika MSZ. Powodem jest orientacja seksualna urzędnika, wokół której od kilku dni toczy się zażarta dyskusja w mediach społecznościowych.

Nagonka na rzecznika MSZ? 

Część działaczy LGBT i publicystów pastwi się nad Łukaszem Jasiną. Sugerują, że nowy rzecznik MSZ jest homoseksualistą, dlatego nie powinien działać na rzecz "homofobicznego" rządu. Sam Jasina nie komentuje hejtu pod swoim adresem. Bart Staszewski - inicjator montowania tabliczek o "strefach wolnych od LGBT" w różnych miejscowościach - nie daje jednak za wygraną. 

- Pan Łukasz Jasina został zatrudniony w MSZ,  bo ma do tego świetne kwalifikacje. Motywowane nienawiścią i nietolerancją ataki na niego oceniamy bardzo negatywnie. MSZ zapewni swojemu rzecznikowi wszelkie wsparcie i będzie bronić go przed atakami naruszającymi jego prywatność - zapewnił wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. 

Na wpis dyplomaty zareagował Staszewski, stawiając Jasinie... ultimatum. 

- Miejmy nadzieje, że Łukasz Jasina zachowa resztki twarzy i zrezygnuje z funkcji rzecznika już w poniedziałek. Trzymam za niego kciuki - napisał aktywista LGBT. 

 

Kim jest Jasina

Łukasz Jasina ukończył prawo (2004), historię (2005) i dziennikarstwo (2005) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Collegium Invisibile (2006). Stopień naukowy doktora uzyskał na podstawie rozprawy pt. Zmierzch Imperium Brytyjskiego w niektórych filmach Davida Leana. Studium historyczno-filmoznawcze w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w 2011 roku. Był pracownikiem m.in.: Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Od roku 2018 prowadził wstępy filmowe przed seansami "Czwartkowego Klubu Filmowego", "Wieczoru Kinomana" w TVP Kultura, "Wieczoru Literackiego" Radia Dla Ciebie i audycji "Lucky Luke czyli Jasina i Adamski o filmie i nie tylko". Był również gospodarzem "Klubu Trójki" w 3 Programie Polskiego Radia i audycji "W kinie w Lublinie" w Polskim Radiu Lublin.

We wrześniu Jasina został rzecznikiem MSZ. 

Zobacz: 

Burza wokół Łukasza Jasiny. Aktywiści LGBT i sławy lewicy hejtują nowego rzecznika MSZ

Bart Staszewski rozmawiał z Al Jazeera. Opowiadał o "strefach wolnych od LGBT"


GW

Lubię to! Skomentuj87 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo