"Ratujmy sen dzieci". Janusz Korwin-Mikke na wózku inwalidzkim zbiera podpisy w Sejmie

Janusz Korwin-Mikke. fot. Instagram
Janusz Korwin-Mikke. fot. Instagram
Janusz Korwin-Mikke pojawił się w Sejmie ze złamaną nogą i... transparentem. W mediach społecznościowych obwieścił, że zbiera podpisy pod ponadpartyjną inicjatywą. O co chodzi?

 Pod koniec sierpnia Janusz Korwin-Mikke doznał poważnego urazu nogi po tym jak dachu swojego domu dokonywał drobnych napraw i spadł z drabiny. Jak donoszą media, poseł Konfederacji musiał przejść dwie operacje w otwockim szpitalu.W tej chwili nogę ma w gipsie i przemieszcza się na wózku inwalidzkim. 

"Ratujmy sen dzieci". Janusz Korwin-Mikke z ponadpartyjną inicjatywą

 Janusz Korwin Mikke poinformował o swoim nowym pomyśle. "Ledwo co się pozbierałem po złamaniu, a już zbieram podpisy w Sejmie. Ponadpartyjna inicjatywa: »Ratujmy sen dzieci« – czyli znosimy czas letni i wprowadzamy na stałe normalny!" – napisał polityk Konfederacji na Instagramie.  Do postu dołączył trzy fotografie, na ktorych w ręce trzyma transparent, na którym widnieje hasło: „Ponadpartyjna inicjatywa. Ratujmy sen dzieci”.

Pod postem wielu użytkowników stwierdziło, że lepszym pomysłem byłoby wprowadzenie na stałe czasu letniego.  "Letni, zimny - po prostu zostawcie już jeden bez zmieniania" - napisał z kolei jeden z komentujących sfrustrowany ciągłym przestawianiem zegarka.

Czytaj też:

Wolimy czas letni, ale wracamy do czasu zimowego

W Unii Europejskiej dyskusja o zmianie czasu toczy się od kilku lat. Zapowiadało się, że zrezygnujemy na stałe ze zmian czasu, a ostatnią taką operację przeprowadzimy w marcu 2021 roku. Jednak z powodu pandemii koronawirusa plany te zostały zawieszone.

Konsultacje publiczne przeprowadzone przez Komisję Europejską wśród Europejczyków w 2018 roku wykazały, że 84 proc. respondentów opowiedziało się za zniesieniem zmian czasu. Zebrano w nich 4,6 mln odpowiedzi (największą liczbę w historii). Zwolennikami rezygnacji z dwukrotnej w ciągu roku zmiany czasu okazali się też Polacy.

Z badania CBOS przeprowadzonego w marcu 2019 roku wynikało, że przeciwko temu dotychczas stosowanemu rozwiązaniu opowiada się ponad trzy czwarte ogółu badanych (78,3 proc.), podczas gdy za jego utrzymaniem optuje jedynie 14,2 proc. Przeważająca większość dorosłych Polaków, przy przejściu na jeden czas, preferowała czas letni środkowoeuropejski zwany czasem letnim. Za tym wyborem opowiada się ponad 74 proc. respondentów.

Kiedy zmiana czasu?

Zmiana czasu z letniego na zimowy następuje w ostatnią niedzielę października, a zatem w nocy z soboty 30 października na niedzielę 31 października 2021 roku. Wskazówki przestawiamy o jedną pełną godzinę do tyłu z 3.00 na 2.00 w nocy – w tym dniu śpimy o godzinę dłużej.

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka