Jacek Kurski doniósł na dziennikarza Onetu. Złożył też prywatny akt oskarżenia

Jacek Kurski, fot. TVP
Jacek Kurski, fot. TVP
Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie nielegalnego wykorzystania jego danych medycznych w publikacji portalu Onet.pl oraz prywatny akt oskarżenia przeciwko dziennikarzowi portalu.

Doniesienie do prokuratury na Onet

Jak informuje portal wpolityce.pl, doniesienie dotyczy „nieuprawnionego ujawnienia, wykorzystania i przetwarzania wyniku testu na wirus SARS-CoV-2 przeprowadzonego u Jacka Kurskiego”. Chodzi o art. 266 par. 1 k.k. oraz art. 107 ust. 1 i ust. 2 ustawy o ochronie danych osobowych.

Kurski złożył także prywatny akt oskarżenia przeciwko dziennikarzowi portalu Onet Kamilowi Dziubce. Chodzi o artykuł, jaki ukazał się w wigilię pt. „Jacek Kurski miał koronawirusa. Mimo to poleciał na Eurowizję Junior”. Jego autor przekonuje, że „widział opis wyniku testu Jacka Kurskiego” i jest on jednoznaczny: „Wykryto RNA wirusa SARS-CoV-2”.

Dziubka zarzucił też prezesowi TVP, że mimo „wykrytego” zakażenia i obowiązku izolacji, udał się kilka dni później, 19 grudnia, do Paryża, gdzie odbywał się finał „Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci”.

Tymczasem szpital CSK MSWiA opublikował oświadczenie, że „badanie przeprowadzone w dniu 14 grudnia 2021 r. w CSK MSWiA nie może być podstawą do twierdzenia, iż Pan Jacek Kurski w dniu 19 grudnia 2021 r. miał koronarwirusa”. 

Kurski podjął zapowiedziane kroki prawne

Jacek Kurski ocenił publikację jako „czyny bandyckie i kryminalne” i zapowiedział pozew oraz złożenie zawiadomienia do prokuratury.

"Złamano elementarne zasady dziennikarskie i wszelkie granice ludzkiej przyzwoitości. Dopuszczono się rozpowszechnienia wykradzionych danych zdrowotnych i zbudowania na nich kłamstwa. Nie ma na to zgody" - napisał Jacek Kurski, prezentując w mediach społecznościowych treść pism.

Kurski zapowiedział, że wkrótce będzie też akt oskarżenia wobec Onetu.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj69 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura