Twitter zablokował przeciwniczkę szczepień. Zarzuty wobec kobiety są poważne

By Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America - Marjorie Taylor Greene, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=113608725
By Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America - Marjorie Taylor Greene, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=113608725
Twitter wydał w niedzielę w komunikat, w którym poinformował o "trwałym zawieszeniu" prywatnego konta republikańskiej deputowanej do Izby Reprezentantów Marjorie Taylor Greene za wielokrotne złamanie zasad obowiązujących na platformie. Twitter uważa, że republikańska polityk rozsiewa fałszywe informacje o szczepieniach przeciwko koronawirusowi.

Marjorie Taylor Greene to zdecydowana przeciwniczka szczepień przeciwko Covid-19. Po zawieszeniu jej konta republikanka oświadczyła, że to dowód na to, iż Twitter jest "wrogiem Ameryki".

Twitter zablokował republikankę. Już nie pierwszy raz

Jeszcze w sobotę Taylor informowała we wpisie o "skrajnie dużej" ilości zgonów w USA po przyjęciu szczepionki na Covid-19". Polityk twierdziła, że opierała się na rządowej bazie danych Vaccine Adverse Event Reporting System.

Twitter, który już przeszłości czterokrotnie zawieszał konto republikanki, oświadczył, że rozsiewanie fałszywych informacji o szczepieniach narusza obowiązujące jego użytkowników zasady.

Zobacz: 

Biden przekonuje Putina do zwrotu ws. Ukrainy. Rozmowa na szczycie

Andrzej Duda - prezydent, który najrzadziej ułaskawia w III RP

Tusk ma plan! Na 2022 rok

Wcześniej Taylor zamieszczała w mediach społecznościowych wpisy, w których m. in. popierała twierdzenia byłego prezydenta Donalda Trumpa o spisku i "skradzionych wyborach" w 2020 r. oraz wzywające do aktów przemocy wobec demokratycznych polityków, w tym przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

Działalność Taylor wywołała sprzeciwy w samej Partii Republikańskej, której przywódca w Senacie Mitch McConnell określił jej spiskowe teorie jako "obłędne kłamstwa".

Kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów pozbawiła Taylor członkostwa w dwóch komisjach - ds. oświaty i pracy oraz budżetowej.

Warto przypomnieć, że wcześniej Twitter zablokował konto byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, który był reprezentantem republikanów.

Tymczasem w USA rośnie liczba zakażonych, a nowy wariant koronawirusa Omikron odpowiada już za niemal 3/4 nowych infekcji.

Nie przegap: 

Po protestach w Amsterdamie. Aresztowania wśród przeciwników szczepień i obostrzeń

Napisał "PiS won" i "tu będzie techno" na kościele św. Krzyża. Zatrzymano podejrzanego

"Za zdradę Tuska, Polacy muszą dziś płacić wysokie rachunki"

SW

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości