Żyrinowski nie żyje. Putin pojawił się na pogrzebie

źródło: PAP
źródło: PAP
W piątek odbył się pogrzeb Władimira Żyrinowskiego, na którym pojawił się osobiście Władimir Putin. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia oraz filmy z ceremonii, na których widać jak prezydent Rosji niesie ze sobą bukiet czerwonych róż i duma przy trumnie lidera Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji.

Żyrinowski nie żyje

Władimir Żyrinowski, polityk uznawany za "koncesjonowanego opozycjonistę" Putina zmarł 6 kwietnia w wieku 75 lat. Lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji przechodził ciężką chorobę, a krótko przed śmiercią trafił do szpitala w wyniku zakażenia COVID-19.

Władimir Żyrinowski był wiceprzewodniczącym rosyjskiej Dumy Państwowej oraz liderem Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji.  Światopoglądowo jego partia uznawana była za radykalnie prawicową, zaś a w kwestii gospodarki — lewicową. 

Eksperci są zdania, że Żyrinowski był tolerowany przez Putina, by ten mógł pokazać krajom zachodnim, że w Rosji są bardziej skrajni politycy niż on. W dniu jego śmierci agencja Reutera przypomniała, że był znany z prowokacyjnych, antyzachodnich, a także nacjonalistycznych poglądów oraz wystąpień, które przez ponad 30 lat dawały mu popularność w Rosji. 

Zobacz: Nie żyje sługa Putina. Rosja oficjalnie potwierdza śmierć Żyrinowskiego

Putin obecny na pogrzebie

W Internecie pojawiło się wiele zdjęć i nagrań z pogrzebu Żyrinowskiego, przedstawiających prezydenta Rosji, który pojawił się na ceremonii, by pożegnać zmarłego polityka. Putin miał ze sobą bukiet czerwonych róż, które położył przy otwartej trumnie, tuż obok medali i odznaczeń Żyrinowskiego. 

Rosyjski prezydent dotknął trumny, następnie chwilę podumował w milczeniu, po czym wykonał znak krzyża i ukłonił się zmarłemu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Putin samotnie pożegnał Żyrinowskiego. W pomieszczeniu nie znajdował się nikt, poza nim. Wcześniej, w obecności gwardii honorowej, polityka pożegnali także m. in. Wieczesław Wołodin, Michaił Miszustin, Dmitrij Miedwiediew Siergiej Szojgu i Siergiej Ławrow.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka