Fatalne wieści dla mieszkańców Warszawy. Olbrzymie podwyżki stały się faktem

Rada m. st. Warszawa w czwartek zadecydowała o podwyżce opłat za postój w strefie płatnego parkowania. Źródło: commons.wikimedia.org
Rada m. st. Warszawa w czwartek zadecydowała o podwyżce opłat za postój w strefie płatnego parkowania. Źródło: commons.wikimedia.org
Rada m. st. Warszawa w czwartek zadecydowała o podwyżce opłat za postój w strefie płatnego parkowania. Do 300 zł wzrosła też opłata dodatkowa za brak biletu. Strefa płatnego parkowania zostanie powiększona.

Za przyjęciem projektu uchwały było 38 radnych, przeciw 17, dwóch wstrzymało się od głosu.

Pierwsza godzina parkowania będzie kosztować 4,50 zł zamiast 3,90. Druga godzina - 5,40 zł zamiast 4,60 zł, trzecia 6,40 zł zamiast 5,50 zł. Czwarta i każda kolejna - po 4,50 zamiast 3,90 zł.

Abonament pozostanie taki sam

Opłaty za abonament mieszkańca pozostaną na takim samym poziomie - 30 zł rocznie za abonament rejonowy i 600 zł rocznie za abonament obszarowy. Wzrosnąć ma natomiast kara za niezapłacony postój w strefie płatnego parkowania - z 250 na 300 zł.

Ponadto do tej pory, gdy opłata została wniesiona w ciągu 7 dni, była niższa i wynosiła 170 zł, po podwyżce będzie to 200 zł.

Powiększenie strefy SPPN

Radni zdecydowali również o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania. Na Mokotowie rozszerzenie obejmie dolny Mokotów (do linii ul. Gagarina) oraz górny Mokotów (do linii ul. Różanej). Na Pradze-Północ rozszerzenie obejmie głównie obszar w okolicy pl. Hallera w kwartale ulic Jagiellońska, Ratuszowa, 11 Listopada oraz Starzyńskiego.

Zmiany wejdą w życie 15 sierpnia 2022 roku, oprócz podwyżki opłaty z niepłacenie za postój, która zacznie obowiązywać 2 stycznia 2023 roku.

Wcześniej Rada Warszawy zadecydowała o nadaniu merowi Kijowa Witalijowi Kliczce i byłej prezydent miasta Hannie Gronkiewicz-Waltz zostaną nadane Honorowe Obywatelstwa Warszawy. Na wniosek KO - który według PiS był skandaliczny - radni nie debatowali nad propozycjami.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka