Imigranci postanowili wyrównać rachunki. Pobili się w berlińskim basenie

Horror na popularnym berlińskim basenie.
Horror na popularnym berlińskim basenie.
Do dantejskich scen doszło w niedzielę na kąpielisku w berlińskiej dzielnicy Steglitz. Nagle, na wypełnionym po brzegi basenie, na oczach rodzin z dziećmi, około 100 młodych mężczyzn zaczęło ze sobą walczyć. Konieczna była interwencja policji.

Zaczęło się od pistoletów na wodę

Na nagraniach wideo widać, jak służby bezpieczeństwa najpierw próbują interweniować, ale potem bezczynnie przyglądają się, jak młodzi mężczyźni krzyczą na siebie i okładają się pięściami. "Horror szczególnie dla rodzin, które chciały spędzić upalną niedzielę z dziećmi, bawiąc się na odkrytym basenie" - zauważa 'Bild".

Ważne:  Nowy minister, prezydent Duda go powołał. Kim jest?

Z dotychczasowych informacji wynika, że około godziny 16.25 dwie grupy składające się z czterech i dziesięciu osób oblewały się nawzajem pistoletami na wodę. Podobno doszło do konfrontacji słownej, a następnie fizycznej. Interweniowała ochrona basenu, co doprowadziło do eskalacji konfliktu. Kiedy wybuchła bójka "w tłumie stały dzieci, w tle widać matki, które podrywają się i wyprowadzają swoje pociechy w bezpieczne miejsce".

Interweniowało 13 radiowozów

Na miejsce przybyła policja. Rzecznik policji poinformował, że sytuacja uspokoiła się dopiero, gdy na miejsce przybyło 13 radiowozów.

Takim scenom można by zapobiec, gdyby przy wejściu do basenu była lepsza kontrola osób wchodzących na basen - powiedział dziennikowi "Bild" szef niemieckiego związku zawodowego policjantów Rainer Wendt. "Zadaniem organizatora jest przeprowadzanie kontroli osób, a także kontrolowanie ich i, w razie potrzeby, ograniczanie. Nie wolno nam pozostawić przestrzeni publicznej tym brutalnym zbirom".

Nie chcą przyznać, że to byli imigranci

Zdaniem Wendta "policja unika debaty" na temat sprawców. "To młodzi mężczyźni, nie wszyscy, ale większość z nich ma pochodzenie migracyjne, którzy w oczywisty sposób zagarniają dla siebie tę przestrzeń publiczną".

Śledztwo na miejscu zdarzenia doprowadziło do ustalenia czterech podejrzanych w wieku 23, dwóch 21 i 15 lat. Wobec tych czterech osób prowadzone jest teraz dochodzenie w sprawie szczególnie poważnego naruszenia spokoju.

ja

Czytaj także:
    
Niespodziewany transfer do Zjednoczonej Prawicy. Porozumienie Gowina reaguje

Nowy inwestor w Funduszu Trójmorza. Jest też nowa interesująca inwestycja

Tusk ma pomysł na odzyskanie władzy. To postulat, który wcześniej głosiła Lewica

Agnieszka Ścigaj w rządzie, wiadomo czym się zajmie. Premier Morawiecki ma już plan


Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka