Majorka. Dwóch młodych Niemców podejrzanych o gwałt na turystce

Źródło: commons.wikimedia.org
Źródło: commons.wikimedia.org
W hotelu na Majorce doszło do gwałtu na turystce. Dwóch kolegów z Niemiec w wieku 17 i 18 lat miało zakraść się w nocy do pokoju hotelowego kobiety i wielokrotnie ją skrzywdzić. Podejrzani zostali aresztowani przez policję.

Według zeznań, do zdarzenia miało dojść w hotelu Cala Rajada na Balearach w nocy z 21 na 22 czerwca. Portal mirror.co.uk pisze, że dwóch mężczyzn wdarło się do pokoju hotelowego, gdzie przebywała turystka i podczas, gdy ona spała napastnicy mieli ją wielokrotnie zgwałcić. 

Aresztowano dwóch kolegów z Niemiec

O gwałcie kobieta zawiadomiła hiszpańską straż obywatelską. Stało się to następnego dnia po zdarzeniu w pokoju hotelowym. Zanim została zabrana do szpitala na badania lekarskie, złożyła natomiast zeznania na policji.

Turystka tłumaczyła, że nie mogła stawić oporu sprawcą, ponieważ jak mówi była w szoku. 

W wyniku raportu medycznego i zeznań policja aresztowała dwóch kolegów w wieku 17 - 18 lat z Niemiec. Jak pisze brytyjski portal 18-latek został oskarżony o gwałt, a 17-latek o napaść seksualną. Sprawa młodszego z podejrzanych została przekazana do prokuratury ds. nieletnich. 

Zebrane ustalenia policji, które pozostają tajne, przekazano do prokuratury.

Irlandczyk zgwałcony w Hiszpanii

Do gwałtu doszło również w Walencji 18 czerwca. 28-letni Irlandczyk zgodził się pójść na spacer z dwoma mężczyznami, których poznał ostatniego dnia urlopu. Ci mieli najpierw zerwać z niego ubranie, a następnie zmusić do stosunku seksualnego. 

Mężczyzna został zbadany w szpitalu La Fe. Lekarze potwierdzili jego wersję, rozpoznając obrażenia odpowiadające gwałtowi. 

Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Sprawcami napaści mają być "mężczyźni pochodzenia arabskiego, którzy mówili po angielsku z francuskim akcentem". 

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo