Płatność za przejazdy kryptowalutą? Elon Musk promuje Dogecoin

Za przejazdy Loop będzie można zapłacić Dogecoinami. Źródło: YouTube/CNET, flickr.com
Za przejazdy Loop będzie można zapłacić Dogecoinami. Źródło: YouTube/CNET, flickr.com
Elon Musk oraz firma Boring Company wprowadzają swoją wizję Loop. Ma to być nowy wymiar transportu pasażerskiego, który rozwiąże problem z zakorkowanymi ulicami. Z tej okazji Musk ogłosił, że za poruszanie się specjalnymi tunelami będzie można zapłacić Dogecoinami.

Od dłuższego czasu Elon Musk oraz firma Boring Company informuje o ich nowym pomyśle Loop, który ma rozwiązać problemy z zakorkowanymi ulicami w Las Vegas. 

Płatność Dogecoinami za przejazd 

Boring Company i Musk ogłosili, że klienci będą mogli płacić za przejazdy w Loop w Las Vegas również za pomocą kryptowaluty Dogecoin. Jest to dość dobra informacja dla posiadaczy tej waluty, ponieważ odnotowała ona znaczny spadek w ciągu ostatniego roku.

Dogecoin jest obecnie wyceniany na ułamek swojej szczytowej wartości, która wynosiła 2,38 PLN i za jedną monetę trzeba obecnie zapłacić około 0,33 PLN. Informacja Muska może spowodować jednak wzrost wartości "psiej waluty".

Loop ma rozwiązać problemy transportu pasażerskiego

Nowa wizja Elona Muska oraz firmy Boring Company, która zajmuje się kopaniem tuneli zakłada rozwiązanie problemów transportu pasażerskiego w Las Vegas, gdzie ulice są bardzo zakorkowane. 

Amerykańskie przedsiębiorstwo górnicze w zeszłym tygodniu otworzyło pierwszą stację Loop poza Las Vegas Convention Center. W samym centrum znajdują się już trzy przystanki. 

Loop umożliwia pasażerom poruszanie się pojazdami Tesli prowadzonych przez ludzi z prędkością 35 mph.

The Boring Company chce się rozwinąć do ponad 50 stacji na Vegas Strip. Przystanki będą obejmować kasyna, kurorty i przystanek na stadionie Allegiant, domu NFL Las Vegas Raiders.

Według oficjalnej strony internetowej, pojedyncze przejazdy będą kosztować użytkowników 1,50 USD, podczas gdy karnety dzienne można również kupić za opłatą 2,50 USD.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie