Media rozpisują się o wojnie Tuska z Trzaskowskim. Komentarze prezydenta Warszawy

Rafał Trzaskowski dementował pogłoski o konflikcie z Donaldem Tuskiem. Fot. Twitter/Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski dementował pogłoski o konflikcie z Donaldem Tuskiem. Fot. Twitter/Rafał Trzaskowski
Według tygodnika "Wprost", relacje między Donaldem Tuskiem a Rafałem Trzaskowskim są tak napięte, że lider PO blokuje finansowanie Campusu Polska Przyszłości, czyli politycznego zlotu z młodymi wyborcami. Prezydent stolicy w Polsacie News skwitował te doniesienia krótko: "oczywista bzdura".

Dziennikarze "Wprost" ujawnili, że Rafał Trzaskowski starał się o dofinansowanie Campusu Polska Przyszłości od Fundacji Adenauera, ale nie wyraził na to zgody Donald Tusk. Mało tego, były premier miał odwieść potencjalnych inwestorów od projektu prezydenta Warszawy, zachęcając ich do wspierania finansowego MeetUp, czyli inicjatywy jego ludzi w PO. 

- Organizatorzy Campusu poszli po pieniądze do Fundacji Adenauera, tak jak przed rokiem. Na co mieli usłyszeć od Niemców: Jaka kasa? Jaki Campus? Była u nas pani posłanka Platformy, która rok temu zabiegała o pieniądze na Campus i powiedziała, że żadnego Campusu już nie będzie. I chce pieniądze na MeetUp - zdradził w rozmowie z tygodnikiem jeden z polityków partii opozycyjnej. 

Zobacz: 

Szkolenie urzędników za 100 tys. zł. Fajerwerków nie zabrakło

Amerykańskie czołgi na autostradzie w kierunku Polski. Zobacz wideo

Patryk Jaki nie wytrzymał. Zrugał TVN24 za to, że stacja broni Unii i Niemiec

Konflikt Trzaskowski-Tusk? "Bzdura"

O sensacyjne doniesienia został zapytany w Polsacie News Trzaskowski. - To oczywista bzdura. Nie wiem, skąd się biorą tego typu doniesienia, kompletnie nie sprawdzone u źródła - skomentował. - Ewidentna bzdura polega na tym, że większość fundacji nie może finansować przedsięwzięć, które są stricte partyjne, a MeetUp był organizowany za pieniądze Platformy Obywatelskiej. Jak się organizuje zupełnie inne spotkania, znacznie szersze, które wybiegają poza formułę partyjną, wtedy można uzyskać wsparcie - tłumaczył były kandydat PO na prezydenta kraju. 

- Mamy ponad 20 partnerów instytucjonalnych, głównie amerykańskich, którzy zapewniają nam finansowanie. Fundacja Adenauera tak jak rok temu jest jednym z partnerów, ale bardzo małych - podkreślił Trzaskowski. 

- Czym silniejsza będzie Platforma Obywatelska i czym będą lepsze notowania, tym więcej będzie rewelacji, które mają poddawać pod wątpliwość współpracę w ramach PO - zasugerował polityk, który zaprzeczył, by istniał konflikt z Tuskiem. - W tych doniesieniach nie ma źdźbła prawdy - zapewnił Trzaskowski. 

- Przyjaźń jest w życiu prywatnym, a w polityce jest współpraca - dodał tajemniczo i enigmatycznie, nawiązując do relacji z liderem PO. 

Kurdej-Szatan i inne gwiazdy Campusu

Podczas sierpniowo-wrześniowej edycji Campusu w Olsztynie gwiazdami będą m.in. Marian Turski, Mark Brzeziński, Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Terlikowski, Magdalena Rigamonti, Karolina Baca-Pogorzelska, czy Garry Kasparow. Organizatorzy chcą zaprosić 1300 młodych osób - o 30 proc. więcej, niż przed rokiem, gdy Campus wystartował. 

GW

Lubię to! Skomentuj88 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka