Słupska adwokat z zarzutem usiłowania zabójstwa. Wcześniej broniła "wolnych sądów"

Adwokat Katarzyna R. ma postawione 3 zarzuty. Fot. Facebook/profil Katarzyny R.
Adwokat Katarzyna R. ma postawione 3 zarzuty. Fot. Facebook/profil Katarzyny R.
Słupska adwokat Katarzyna R., która podczas nocnej awantury po pijanemu zraniła nożem dwóch mężczyzn, usłyszała trzy zarzuty, w tym jeden dot. usiłowania zabójstwa - poinformowała rzeczniczka prokuratury w Słupsku. Podejrzana nie przyznała się do zarzucanych czynów, nie składała wyjaśnień.

Słupska adwokat Katarzyna R. ma postawione 3 zarzuty

Katarzyna R. w niedzielę przed południem doprowadzona została do Prokuratury Rejonowej w Słupsku (Pomorskie) z policyjnej izby zatrzymań.

- Podejrzanej przedstawiono trzy zarzuty: usiłowania zabójstwa, spowodowania u innej osoby obrażeń ciała na czas poniżej 7 dni, znieważenia funkcjonariuszy policji podczas zatrzymania i kierowania samochodem pod wpływem alkoholu” - poinformowała PAP szefowa prokuratury rejonowej Magdalena Gadoś.

Za usiłowanie zabójstwa, najcięższe z zarzucanych 39-letniej adwokat przestępstw, grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia lub dożywocie.

Prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanej tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wniosek ma zostać złożony jeszcze w niedzielę.

Pijacka awantura w Słupsku

Słupska adwokat Katarzyna R. została zatrzymana przez policję z nocy z piątku na sobotę po tym, jak miała ranić nożem dwóch mężczyzn, następnie wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu oraz bić i znieważać funkcjonariuszy.

Więcej o sprawie tutaj: Nocna awantura w Słupsku. Adwokat raniła nożem 2 mężczyzn i pijana próbowała odjechać

Prawniczka należała do Stowarzyszenia Defensor Iuris

Katarzyna R. należała do Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris, które w opisie ma obronę prawa i demokracji, współpracę i dialog z samorządami i stowarzyszeniami o podobnych celach. Mecenas otwarcie sprzeciwiała się reformie wymiaru sprawiedliwości. Publikowała w sieci manifesty w obronie m.in. sędziego Igora Tuleyi oraz w obronie "wolnych sądów".


ja

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo