Oszust z dokumentu Netflixa w końcu wpadł. Oszukiwał kobiety, zadecydował jeden błąd

Belgijska policja zatrzymała oszusta z dokumentu Netflixa. Źródło: flickr.com, CC BY-ND 2.0
Belgijska policja zatrzymała oszusta z dokumentu Netflixa. Źródło: flickr.com, CC BY-ND 2.0
Jak informują media, belgijska policja aresztowała seryjnego oszusta Roberta Hendy-Freegarda, znanego z dokumentu Netflixa "Władca marionetek: polowanie na ostatecznego oszusta”. Brytyjczyk poszukiwany był międzynarodowym listem gończym za potrącenie samochodem przed kilkoma dniami dwóch policjantów we Francji.

Przestępca został aresztowany w piątek wieczorem na autostradzie w okolicach Groot-Bijgaarden niedaleko Brukseli, informuje portal VRT Nws.

Oszust z filmu Netflixa wpadł

Kilka dni temu policjanci zjawili się w jego domu w miejscowości Vidallat w centralnej Francji, relacjonują media. Funkcjonariusze przyjechali po zgłoszeniu nielegalnej hodowli psów.

"Brytyjczyk, gdy tylko zobaczył policjantów, natychmiast wskoczył do swojego samochodu i uciekł. Podczas jazdy potrącił dwóch funkcjonariuszy” – informuje dziennik "De Standaard”. Wówczas wszczęto obławę, która zakończyła się jego aresztowaniem w Belgii.

Oszukiwał kobiety. Netflix nakręcił dokument

Hendy-Freegard to postać znana z trzyczęściowego dokumentu Netflixa "Władca marionetek: polowanie na ostatecznego oszusta”. Serial opowiada o tym, w jaki sposób przestępcy manipulują swoimi ofiarami. Przykładem był właśnie Brytyjczyk, który podając się za tajnego agenta, oszukiwał, porywał i okradał kobiety.

Jak przypomina „De Standaard”, w 2005 r. Hendy-Freegard został za to skazany na dożywotnie więzienie, jednak po udanej apelacji został zwolniony trzy lata później i zamieszkał we Francji.

Obecnie przebywa w belgijskim areszcie, gdzie będzie czekać na decyzję sędziego w sprawie wydania go Francji.

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo