Finałowy występ zespołu Mayyas, fot. YouTube/AGT
Finałowy występ zespołu Mayyas, fot. YouTube/AGT

Są wyniki amerykańskiego "Mam Talent". Sara James przegrała z tancerkami z Libanu

Redakcja Redakcja Popkultura Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Grupa tancerek z Libanu Mayyas zwyciężyła w czwartek w 17. edycji America's Got Talent (AGT) i otrzymała milion dolarów nagrody. W finale występowała polska piosenkarka Sara James.

Libański zespół Mayyas zwyciężył w 17. edycji America's Got Talent

Publiczność przyznała najwięcej głosów zespołowi tancerek założonemu w Bejrucie przez Nadima Cherfana. Jest on również choreografem. Cherfan zaczął tańczyć w wieku 14 lat i uczęszczał na warsztaty w Wielkiej Brytanii, USA i Indiach. W 2012 roku założył własne studio taneczne w okolicach stolicy Libanu, zanim utworzył zespół Mayyas.

Mayyas, który wcześniej święcił triumfy w arabskiej wersji programu, prezentował na scenie wyrafinowane układy taneczne.

Czytaj też: Brytyjski strażnik nagle zasłabł przy trumnie Elżbiety II. Stacje przerwały transmisję

Sara James w amerykańskim "Mam Talent"

W trakcie dwugodzinnego finałowego widowiska na scenie AGT wystąpiło 11 finalistów. Znalazła się wśród nich 14-latka z Polski Sara James. Zdobyła uznanie amerykańskich mediów relacjonujących poszczególne etapy imprezy. Ogromne wrażenie zrobiła, wykonując przebój Kate Bush "Running up That Hill".- Przez całe lata słyszeliśmy wielu piosenkarzy, ale "wow", masz w sobie prawdziwy blask gwiazdy – ocenił jeden z jurorów Simon Cowell.

Ale Sara nie dostała się nawet do Top 5. Na pocieszenie miała okazję wystąpić na scenie ze swoimi idolami, zespołem Black Eyed Peas. Razem wykonali wielki przebój grupy "Let's Get It Started".

Jeden z muzyków powiedział: - Ona jest po prostu wielką gwiazdą. Oglądacie tu mnóstwo znakomitych talentów, ale tylko od czasu do czasu trafia się ktoś, kto się naprawdę wyróżnia. I to jest właśnie taka osoba. Sara była tym wyraźnie poruszona. Powiedziała tylko: "Brak mi słów, jestem im niezwykle wdzięczna, tak bardzo ich kocham, nauczyli mnie tylu rzeczy".

Americas Got Talent - ogłoszenie wyników

Ogłaszanie wyników finału składało się z kilku etapów. W pierwszym prowadzący wywoływał po dwie osoby, a potem ogłaszał, kto odpada z dalszych rozstrzygnięć. Sara została wywołana w ostatniej kolejności, w związku z tym zmierzyła się z dwoma pretendentami do zwycięstwa: saksofonistą Avery Dixonem i zespołem Chapel Hart. To ostatnie miejsce w Top 5. zdobyła właśnie rodzinna formacja country, Chapel Hart. Dla polskiej wokalistki było to ostateczne pożegnanie z konkursem.

W ostatnim etapie na scenie pozostały już tylko tancerki: libańska grupa Mayyas i artystka Kristy Sellars, która łączy taniec na rurze z cyfrowymi efektami. Zwyciężyła grupa z Bejrutu, zdobywając czek na milion dolarów i możliwość występowania w Las Vegas.


ja

Zobacz także:
Groźny wypadek w Kijowie z udziałem Zełenskiego. Nagranie trafiło do sieci

Szwedzi mieli dosyć rządów lewicy. Prawicowe partie przejmują władzę

Roman Polański stanie przed sądem. Oskarżyła go aktorka, którą nazwał "kłamczuchą"

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj23 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura