W Katowicach „Kolejka po tani węgiel od Morawieckiego”

Protest przed biurem poselskim Mateusza Morawieckiego, Fot. Komisja Krajowa WZZ "Solidarność 80"
Protest przed biurem poselskim Mateusza Morawieckiego, Fot. Komisja Krajowa WZZ "Solidarność 80"
Przedstawiciele organizacji "Sierpień 80" zorganizowali protest przed biurem poselskim Mateusza Morawieckiego w Katowicach. Ustawili się w kolejce po "tani węgiel". Związkowcy podkreślają, że premier i ministrowie z jego rządu obiecali Polakom tani surowiec.

Związkowcy chcieli się spotkać z premierem

To już drugi raz, kiedy "Sierpień 80" zorganizował happening przed biurem poselskim Mateusza Morawieckiego. Tydzień temu związkowcy wchodzili po kolei do środka, żeby zapisać się na spotkanie z premierem. Do tej pory nie otrzymali odpowiedzi.Czytaj też: W Polsce ubywa pielęgniarek. "Niewielu pamięta, że każdym z nas opiekuje się pielęgniarka"

Jeden z liderów "Sierpnia 80": Węgla w Polsce zabraknie

Zdaniem jednego z liderów, Rafała Jedwabnego, czeka nas bardzo trudna zima. - Rząd ściąga bardzo drogi węgiel, słabej jakości. - 80 procent tych miałów trafi do energetyki. Polacy w rachunkach zapłacą cenę - mówi. - Zaczynam się zastanawiać, jakie środki zażywają nasi politycy. Miliony Polaków jeżdżą po składach i nigdzie nie mogą kupić węgla - dodaje związkowiec. Jego zdaniem na nadchodzącą zimę zabraknie węgla.

"Dziś tych ludzi, którzy protestują, ściga policja, prokuratura i sady, stawiając ich przed kolegium ds wykroczeń. Tylko dlatego, że chcieli spotkać się z posłem wybranym ze Śląska" – napisał w oświadczeniu Bogusław Ziętek, przewodniczący „Sierpnia 80”

„Polska ma ogromne zasoby tego surowca. Największe w Europie. To, że dziś, wielu z naszych obywateli, stoi przed widmem zimna i potwornie drogich cen za energię, to odpowiedzialność rządu i skrajnie nieodpowiedzialnej polityki uległości wobec UE, którą ten rząd prowadził i nadal prowadzi w obszarze energetyki. Najwyższy czas, aby polityce tej, powiedzieć „DOŚĆ!”- dodał.

Związkowcy chcą protestować do skutku

Przed wejściem do biura poselskiego ustawiono opony i mokry miał w taczce. Są też karykatury Mateusza Morawieckiego, w tym słynny "Pinokio" z wydłużonym nosem.

Akcja "Kolejka po tani węgiel od Morawieckiego" ma się odbywać w każdy poniedziałek od godz. 9.00 przed biurem poselskim Mateusza Morawieckiego w Katowicach. Potrwa " tak długo, dopóki nie spełniona zostanie obietnica rządu, pełnej dostępności dla wszystkich obywateli do taniego węgla" - informują związkowcy na Facebooku.

ja

Czytaj także:

Niemieckie MSZ o dostawie czołgów na Ukrainę. "Musimy zachować zimną krew"

Głośno o Elblągu. Czy miasto skorzysta na kanale przez Mierzeję Wiślaną

Dramaty w rosyjskiej armii. Ukraiński wywiad przechwycił kolejną rozmowę

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo