Tusk szefem Komisji Europejskiej? Zaskakujące doniesienia

Donald Tusk stanie na czele Komisji Europejskie? (fot. Twitter/Donald Tusk)
Donald Tusk stanie na czele Komisji Europejskie? (fot. Twitter/Donald Tusk)
Tygodnik "Wprost", powołując się na informatorów z PO, wraca do dyskusji na temat przyszłości politycznej Donalda Tuska. Jak się okazuje, informatorzy gazety sugerują, że lider PO miałby zostać szefem Komisji Europejskiej z poparciem niemieckich polityków.

Donald Tusk wróci do Brukseli?

W lipcu 2021 roku Donald Tusk powrócił do polskiej polityki. Wcześniej był on m. in. przewodniczącym Rady Europejskiej. Według doniesień "Wprost" w Brukseli dyskutuje się o potencjalnym powrocie szefa PO, tym razem w roli szefa Komisji Europejskiej.

— (…) już pojawiają się informacje o szykowanym dla niego stanowisku w Unii Europejskiej. I to wcale nie ze strony PiS, ale Platformy Obywatelskiej. Jeden z polityków formacji Donalda Tuska zdradza, że obecnie w UE trwa dyskusja na temat przyszłego szefa Komisji Europejskiej — podaje wprost. 

"Nie ma nikogo z odpowiednim doświadczeniem"

— Nie ma obecnie premierów, liderów europejskich, którzy mieliby odpowiednie doświadczenie na to stanowisko. A Manfred Weber, który zastąpił Donalda na funkcji szefa Europejskiej Partii Ludowej, chce zostać premierem Bawarii. Niemieccy politycy w kuluarach instytucji europejskich jako przyszłego kandydata na szefa Komisji Europejskiej wymieniają Donalda Tuska — przekazał anonimowo gazecie "znany polityk PO". Dodał, że gdyby Tusk faktycznie dostałby taką propozycję, od razu przyjąłby nową unijną posadę.


RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj108 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka