Indonezja. Mnóstwo ofiar zamieszek po meczu piłkarskim w mieście Malang

Zamieszki po meczu na stadionie w mieście Malang w Indonezji. (fot. PAP/EPA)
Zamieszki po meczu na stadionie w mieście Malang w Indonezji. (fot. PAP/EPA)
Emil Dardak, zastępca gubernatora indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia poinformował o śmierci co najmniej 174 osób, po tym jak po meczu piłkarskim w mieście Malang doszło do zamieszek. Kolejnych ponad 100 osób jest rannych.

Potworne zamieszki po meczu

Tysiące rozwścieczonych kibiców wtargnęło na płytę boiska po tym, jak w sobotę późnym wieczorem miejscowy zespół Arema FC przegrał mecz 1. ligi z drużyną Persebaya FC. 

Służby użyły wobec nich gazu łzawiącego, co doprowadziło do wybuchu paniki. Wiele osób zostało zadeptanych na śmierć lub udusiło się podczas próby wydostania się ze stadionu.

Prawie 200 ofiar starć

Według indonezyjskiej policji, na płycie boiska zmarły 34 osoby, zaś pozostałe ofiary – w szpitalach. Podczas zamieszek zginęło także dwóch funkcjonariuszy. W sumie, jak dotąd zginęły 174 osoby.

Władze Indonezji podkreśliły, że liczba śmiertelnych ofiar może jeszcze wzrosnąć, ponieważ wielu rannych jest obecnie w bardzo ciężkim stanie. Podczas zdarzenia zniszczono również 13 samochodów, w tym dziesięć policyjnych.

Indonezyjski związek piłki nożnej zawiesił na tydzień rozgrywki 1. ligi i wszczął dochodzenie w sprawie tragedii na stadionie w Malang, jednej z największych w historii światowego futbolu.

Zobacz galerię zdjęć:

fot. PAP/EPA
fot. PAP/EPA fot. PAP/EPA fot. PAP/EPA fot. PAP/EPA fot. PAP/EPA +1 zdjęcie

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka