Totalizator Sportowy idzie na wojnę z szarą strefą hazardu. Duże wsparcie dla służb

Krajowa Administracja Skarbowa otrzyma od Totalizatora Sportowego szesnaście samochodów do walki z szarą strefą m. in. w obszarze gier hazardowych. Fot. PAP/S. Leszczyński
Krajowa Administracja Skarbowa otrzyma od Totalizatora Sportowego szesnaście samochodów do walki z szarą strefą m. in. w obszarze gier hazardowych. Fot. PAP/S. Leszczyński
Szara strefa w obszarze gier hazardowych jest potężna w Polsce. Proceder jest rozbudowany i trudny do kontroli i właśnie dlatego Totalizator Sportowy przekaże szesnaście samochodów do walki z szarą strefą, m.in. w zakresie gier hazardowych. Jedenaście aut już teraz trafi do użytku dla funkcjonariuszy i pracowników Krajowej Administracji Sportowej, a kolejne pojazdy Totalizator Sportowy przekaże w dalszym terminie.

Totalizator Sportowy wspiera Krajową Administrację Skarbową

Krajowa Administracja Skarbowa otrzyma od Totalizatora Sportowego szesnaście samochodów do walki z szarą strefą m. in. w obszarze gier hazardowych. Jedenaście z nich będzie od dziś służyć funkcjonariuszom i pracownikom tej instytucji – kolejne pięć spółka przekaże w późniejszym terminie. 


– Krajowa Administracja Skarbowa i Totalizator Sportowy wspólnie walczą z szarą strefą w obszarze gier hazardowych. To kolejny etap naszej współpracy, który pozwoli nam jeszcze skuteczniej redukować szarą strefę i wspierać legalny biznes – powiedział Mariusz Gojny, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. 

– Przekazane samochody pomogą Krajowej Administracji Skarbowej jeszcze lepiej wykorzystywać specjalistyczne umiejętności i zabezpieczać wrażliwe dane na zatrzymanych urządzeniach – dodał Mariusz Gojny. 


Totalizator Sportowy i Krajowa Administracja Skarbowa ze sobą na dłużej

To kolejny etap współpracy między Krajową Administracją Skarbową a Totalizatorem Sportowym. W sierpniu zeszłego roku spółka przekazała wysokospecjalistyczny sprzęt komputerowy, który wsparł pracę wyspecjalizowanej komórki Cybercentrum działającej w strukturach Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu. 

– Działalność nielegalnych podmiotów naraża na straty budżet państwa, a brak przestrzegania przez nich chociażby standardów odpowiedzialnej gry istotnie wpływa na bezpieczeństwo graczy. Nasza współpraca 
z Krajową Administracją Skarbową to więc nie tylko działania na rzecz ograniczania szarej strefy, lecz przede wszystkim starania o jak najbezpieczniejszą rozrywkę – podkreślił Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego. 

Podejmowane wspólnie działania są elementem długofalowej współpracy między Krajową Administracją Skarbową a Totalizatorem Sportowym. Celem zawartego porozumienia jest ograniczanie naruszeń przepisów ustawy o grach hazardowych.

SW

Czytaj dalej: 

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo