Związkowcy chcą zabetonować biuro Morawieckiego. Zebrali się z betoniarką

Związkowcy Sierpnia'80 przed gabinetem poselskim Mateusza Morawieckiego w Katowicach.
Związkowcy Sierpnia'80 przed gabinetem poselskim Mateusza Morawieckiego w Katowicach.
Związkowcy Sierpnia'80 protestują w Katowicach, twierdząc, że nie ma taniego węgla w Polsce, mimo obietnic premiera Mateusza Morawieckiego. Domagają się osobistej rozmowy z szefem rządu. W przeciwnym wypadku - jak grożą - zlikwidują jego biuro poselskie.

W pobliżu biura poselskiego Mateusza Morawieckiego w Katowicach zgromadziło się kilkudziesięciu związkowców. Teren jest ochraniany przez policję. Protestujący uruchomili betoniarkę i grożą, że jeśli premier do nich nie wyjdzie na rozmowę, to zabetonują wejście do budynku.  

Zacięta rywalizacja o wyborców. PiS w sondażach nadal górą

Protestują od września

Akcja związkowców była zapowiadana jeszcze latem. Sierpień'80 ogłosiła, że od 12 września w każdy poniedziałek przed biurem poselskim szefa rządu w Katowicach ustawiać się będzie kolejka po tani węgiel. 

"Poseł Morawiecki, jak każdy poseł zobowiązany jest do dyżurów poselskich i przyjmowania w swoim biurze poselskim. Biuro to utrzymywane jest z naszych podatków. Kilka tygodni temu związkowcy WZZ "Sierpień 80", przyszli pod biuro poselskie Mateusza Morawieckiego, aby porozmawiać z nim o tanim i dostępnym węglu dla obywateli, który Morawiecki obiecał. Dziś tych ludzi, ściga policja, prokuratura i sądy, stawiając ich przed kolegium ds. wykroczeń. Tylko dlatego, że chcieli spotkać się z posłem wybranym ze Śląska. Tak poseł Morawiecki pojmuje swoje obowiązki poselskie, wobec mieszkańców Śląska" - zakomunikowała centrala związku.  

Szef BMW krytykuje Unię Europejską. Ziobro: Tak będziemy żyć w 2035 roku

Obawa przed zimą 

"To, że dziś, wielu z naszych obywateli, stoi przed widmem zimna i potwornie drogich cen za energię, to odpowiedzialność rządu i skrajnie nieodpowiedzialnej polityki uległości wobec UE, którą ten rząd prowadził i nadal prowadzi w obszarze energetyki" - stwierdzili związkowcy Sierpnia'80.  

Wątpliwe, aby Morawiecki znalazł dziś czas na spotkanie z protestującymi. W poniedziałek premier ma odbyć rozmowę z prezydentem Macedonii Północnej Stewo Pendarowskim. Jak zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller, dyskusja będzie dotyczyła relacji dwustronnych i bieżących wyzwań międzynarodowych, a także integracji Macedonii Północnej z Unią Europejską. 

Wcześniej szef rządu odwiedzi bazę wojskową 32 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku. O godz. 10 weźmie udział w spotkaniu z amerykańskimi pilotami myśliwców F-16 oraz F-22 z misji NATO Air Shielding. 

Lewandowski w wielkiej formie i z fantastycznym golem. Barcelona opanowuje kryzys


GW

Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo