To ona może być następczynią Kim Dzong Una. Przywódca Korei Płn. pokazał się z córką

Przywódca Korei Północnej z córką. Źródło: EPA/KCNA EDITORIAL USE ONLY
Przywódca Korei Północnej z córką. Źródło: EPA/KCNA EDITORIAL USE ONLY
Pojawia się wiele spekulacji, kto przejmie władzę w Korei Północnej po odejściu Kim Dzong Una. Wiele wskazuje na to, że może to być jego córka, która przez oficjalną północnokoreańską agencję nazywana jest "najukochańszym" i "najcenniejszym" dzieckiem Kima. Kim jest dziewczynka pozująca do zdjęć z Kim Dzong Unem?

W niedzielę północnokoreańska agencja prasowa KCNA po raz kolejny opublikowała Kim Dzong Una, u którego boku jest młoda dziewczyna. 

To ona przejmie władzę po przywódcy Korei Północnej?

Na opublikowanym wczoraj zdjęciu, widać Kima, jego córkę i grupę naukowców. Jak przekazano w komunikacie, wszyscy brali udział w teście międzykontynentalnego pocisku balistycznego Hwasong-17 ICBM.

Agencja opisuje dziewczynkę jako "najukochańsze" i "najcenniejsze" dziecko. Z kolei na udostępnionych zdjęciach widać dziecko Kima w długim czarnym płaszczu z kołnierzem z futra. Na zdjęciach możemy zobaczyć, jak córka idzie z ojcem pod rękę oraz trzyma dłoń na jego ramieniu. Fotograf uchwycił również moment, gdy dziewczynka nachyla się nad Kimem i z uśmiechem słucha tego, co ojciec jej mówi.

– To uderzające. Fotografie Kim Ju Ae stojącej u boku ojca sugerują, że zaczyna być szykowana na następczynię Kim Dzong Una. Państwowe media podkreślają miłość ojca do niej. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na kontekst pojawienia się dziewczynki - testy broni nuklearnej. To na pewno nie jest przypadek – komentuje fotografie Ankit Panda, ekspert z think tanku Carnegie Endowment for International Peace.

Kim jest dziewczynka? 

Północnokoreańskie media po raz pierwszy pokazały córkę Kima 10 dni temu. Na zdjęciach opublikowanych przez oficjalną agencję prasową KCNA widać dziewczynkę w białej puchowej kurtce, która trzyma Kima za rękę i przygląda się międzykontynentalnej rakiecie balistycznej.

KCNA poinformowała, że Kim obserwował próbę rakiety „razem ze swoją ukochaną córką”, ale nie podała żadnych dodatkowych szczegółów na temat dziecka.

Południowokoreańska agencja wywiadowcza NIS oceniła, że dziewczynka jest drugą córką przywódcy KRLD – przekazał agencji Yonhap poseł Ju Sang Bum, który uczestniczył w spotkaniu za zamkniętymi drzwiami z przedstawicielami wywiadu.

"Było trochę wątpliwości, ponieważ jest dość duża jak na 10-latkę, ale NIS potwierdziła, że uznała, iż jest to Kim Ju Ae, biorąc pod uwagę informacje wywiadowcze, że jest ona wysoka i duża” – powiedział Ju.

Ile dzieci ma Kim Dzong Un?

Media Korei Płn. nie potwierdzały wcześniej, że przywódca kraju ma dzieci. Południowokoreański wywiad spekulował, że Kim i jego żona pobrali się w 2009 roku i mają troje dzieci: dwie córki i syna, urodzonych w 2010, 2013 i 2017 roku.

Według NIS ujawnienie córki Kima w mediach miało na celu pokazanie determinacji władz do zapewnienia bezpieczeństwa kraju dla przyszłych pokoleń – przekazał Ju.

MP

Czytaj dalej:

Zobacz galerię zdjęć:

EPA/KCNA EDITORIAL USE ONLY
EPA/KCNA EDITORIAL USE ONLY EPA/KCNA EDITORIAL USE ONLY EPA/KCNA EDITORIAL USE ONLY EPA/KCNA EDITORIAL USE ONLY
Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka