Kanye West przekracza kolejną granicę. Chwali Hitlera i wątpi w Holokaust

Kanye West znów szokuje. fot. Cosmopolitan UK/ YouTube.com, CC BY 3.0
Kanye West znów szokuje. fot. Cosmopolitan UK/ YouTube.com, CC BY 3.0
Kanye West znów zszokował opinię publiczną. Kontrowersyjny raper udzielił w czwartek wywiadu dla programu InfoWars, prowadzonego przez wyznawcę teorii spiskowych. Kanye West mówił w nim o swojej sympatii do Adolfa Hitlera i nazistów i wyraził wątpliwości wobec istnienia Holokaustu. Ye, jak określa się też West, opublikował także na Twitterze swastykę, co doprowadziło do zawieszenia jego konta.

Kanye West lubi Hitlera i nazistów. Szokujący wywiad rapera

Program InfoWars jest prowadzony przez skrajnie prawicowego Alexa Jonesa, który znany jest z rozpowszechniania teorii spiskowych. W czwartkowym wydaniu programu Kanye West wystąpił ubrany z czarną maskę zakrywającą całą twarz, a przed sobą miał Biblię.

Odnosząc się do poprzednich antysemickich wypowiedzi rapera, gospodarz programu przyznał mu rację Westowi zaznaczając, że "nie jest Hitlerem ani nazistą i "nie zasługuje na to, by go tak nazywać i demonizować". - Kocham wszystkich, a Żydzi nie powiedzą mi: "Możesz nas kochać i możesz kochać to, co ci robimy z kontraktami, i możesz kochać to, co promujemy pornografią" - stwierdził w odpowiedzi Kanye West, który od zeszłego roku posługuje się krótszym imieniem Ye.

- Ten facet wynalazł autostrady, wynalazł ten sam mikrofon, którego używam jako muzyk (Adolf Hitler nie wymyślił tych rzeczy - red.). Nie można powiedzieć głośno, że ta osoba zrobiła coś dobrego i mam tego dość. Skończyłem z szufladkowaniem - powiedział raper.

Kanye West nie wierzy w Holokaust

 Ale to nie był koniec jego wywodu na temat Adolfa Hitlera. Jak stwierdził w przywódcy III Rzeszy "dostrzega wiele dobrych rzeczy". - Każdy człowiek posiada wartości, które ma do zaoferowania. Zwłaszcza Hitler - powiedział i dodał, że go lubi.

Gospodarz programu zwrócił uwagę, że "naziści byli bandytami". West stwierdził, że "robili też dobre rzeczy". - Musimy skończyć z ciągłym obrażaniem nazistów - powiedział. 

Potem wyznał, że ma wątpliwości co do Holokaustu i dodał że, przedstawiana historia "nie jest tym, co się wydarzyło". Mówił też o "żydowskim spisku" i wyrażał swój niepokój i troskę o swoją rodzinę wobec możliwego zagrożenia ze strony premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Raper uważa, że szef izraelskiego rządu zamierza porwać bliskich Westa.

Twitter Kanye Westa zablokowany

Po zakończeniu programu, raper udostępnił na Twitterze serię antysemickich wpisów. Wśród nich była grafiką wyglądająca jak swastyka, co sprawiło, że konto Ye zostało zablokowane.

SW

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości