Roksana Węgiel. Źródło: Instagram/@roxie_wegiel
Roksana Węgiel. Źródło: Instagram/@roxie_wegiel

Roksana Węgiel powiedziała, co sądzi o Kościele. "Przeżyjesz rozczarowanie"

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 90
Roksana Węgiel to jedna z największych gwiazd młodego pokolenia w Polsce. 11 stycznia piosenkarka skończyła 18 lat, a dzień wcześniej oficjalnie potwierdziła swój związek ze starszym o 8 lat Kevinem Mglejem, czym wywołała niemałą burzę w mediach. Ostatnio znowu dolała oliwy do ognia, ponieważ wokalistka w wywiadzie dla "Obgadane" opowiedziała o swoim stosunku do Kościoła!

Roksana Węgiel nie schodzi z ust Polaków od jej wygranej na 16. dziecięcej Eurowizji. Młoda Roxie wtedy zachwyciła całą Europę swoim talentem, następnie kontynuując swoją muzyczną karierę na rodzimym rynku. Nastoletnia gwiazda od 2018 należy do czołówki najpopularniejszych polskich wykonawców, nie tylko za sprawą swoich przebojów, ale też przez aktywne życie w social mediach. 

Związek ze starszym mężczyzną 

Ostatnim głośnym wydarzeniem z udziałem gwiazdy było wyjście na jaw jej związku z 26-letnim Kevinem Mglejem – songwriterem, z którym Roksana poznała się podczas pracy nad jej nowym albumem "13+5", który premierę będzie miał w marcu tego roku.

O ukochanym w wywiadzie dla "Plejady" mówiła "Nikogo i niczego w życiu nie byłam tak pewna, jak tej relacji. Bardzo mnie wspiera i rozumie. Jest moją bezpieczną przystanią, do której zawsze chcę wracać, kiedy wzbierają falę show-biznesu". Kontrowersyjną jednak okazała się przepaść wiekowa między parą, Roksanę i Kevina dzieli przecież aż 6 lat różnicy, a on sam ma już dziecko z poprzedniego związku, dwuletniego Williama. 

Roxie Węgiel i jej stosunek do Kościoła 

Po burzy związanej z wyznaniem o nowym związku ledwo opadł kurz, a Roksana Węgiel znowu powoduje kontrowersje. Tym razem chodzi o jej stosunek do Kościoła i wiary. W wywiadzie dla "Obgadane" poruszyła temat, który obecnie w Polsce niemal zawsze wywołuje gorące dyskusje, mianowicie to, czy chodzi do Kościoła.

"Trzeba trochę przełamać ten stereotyp Kościoła, bo każdy myśli, że jak ktoś chodzi do kościoła, to jest po prostu jakimś starym wapniakiem. Chodzę do kościoła z moją ekipą, która jest bardzo, że tak powiem, współczesna i totalnie to są super ziomale, więc trzeba trochę uświadamiać ludzi". 

Roxie zdradziła również, że na jej nadchodzącym albumie "13+5" nie zabraknie piosenek o Bogu. Wokalistka nie kryła się nigdy ze swoją wiarą, nieraz wykonując na scenie pieśni religijne. Nigdy jednak tak otwarcie nie mówiła o Kościele.

"Przeżyjesz wielkie rozczarowanie"

Wyznanie Roksany Węgiel podzieliło wielu internautów, przytaczając komentarze z portalu o2.pl:

"Kiedyś, młoda Damo, otworzysz oczy na kościół katolicki w Polsce, kiedyś. Przeżyjesz wielkie rozczarowanie.", "No to jak na praktykującą katoliczka to odważne stroje...", 'Najpopularniejsza ale nie najmądrzejsza.", "Wiara to chodzenie do kościoła? Udział w kościelnych rytuałach? Współczuję...".

Nie brakuje również komentarzy chwalących wokalistkę za otwartość wobec swojej wiary:

"Podziwiam bo jest odważna i ma prawo do swoich poglądów.", "Bardzo cie cenię za te wypowiedzi o Bogu. Życzę ci wszystkiego najlepszego, dalszej kariery i dalszego życia w wierze.", "Roksana jesteś wspaniała i życzę Tobie samych sukcesów!".

Salonik

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości