Nicolas Cage wrócił do swojego związku z Lisą Marie Presley. “Mam złamane serce”

Nicolas Cage rozpaczał po zmarłej niedawno Lisie Presley, z którą w przeszłości był w związku. (fot. Facebook)
Nicolas Cage rozpaczał po zmarłej niedawno Lisie Presley, z którą w przeszłości był w związku. (fot. Facebook)
Pamiętany z kilkudziesięciu kultowych filmów, aktor, reżyser i producent – Nicolas Cage to prawdziwy tytan amerykańskiego kina. Słynny aktor skończył 7 stycznia 60 lat, a mimo to nadal jest aktywny zawodowo. Nie zważając na trudności i przeciwności losu, z którymi się musi mierzyć, aktor nie zwalnia tempa. W tym roku zobaczymy go w aż 6 nadchodzących produkcjach. Amerykański portal goldderby.com przygotował z okazji nadciągających premier zestawienie najlepszych filmów z udziałem Nicolasa Cage'a.

Kariera Nicolasa Cage'a

Nicolas Cage przez lata kariery dał się zapamiętać w wielu rolach. Lepszych, jak i gorszych, bowiem aktor to z jednej strony posiadacz prestiżowego Oscara za swoją rolę w Zostawić Las Vegas z 1995 r., z drugiej otrzymał aż 5 nominacji do "Złotych Malin", prześmiewczej anty-nagrody przyznawanej za wyjątkowo złe osiągnięcia filmowe.

Długi i używki

Za tymi wstydliwymi rozdziałami biografii aktora kryje się jednak mroczna historia – aktor przez lata tonął w długach i używkach, a jak się okazało, dopiero film "Nieznośny ciężar wielkiego talentu" z 2022 r. wyciągnął go z dołka finansowego i pozwolił mu wrócić na prostą.

Związki Nicolasa Cage'a

Aktor przez lata żył również w wielu nietrwałych związkach, a jednym z nich było małżeństwo ze zmarłą przed tygodniem Lisą Marie Presley. Ich związek trwał od 2001 r. do 2004 r., i choć zakończył się głośnym rozwodem, Nicolas Cage na wieść o śmierci byłej małżonki nie krył rozpaczy:

— Lisa miała najwspanialszy śmiech pośród wszystkich ludzi, których kiedykolwiek poznałem. Rozświetlała każde pomieszczenie, do którego wchodziła. Mam złamane serce. Wierzę, że połączyła się ze swoim synem Benjaminem i znajduję w tym jakieś pocieszenie – powiedział Nicolas Cage dziennikarzom „Hollywood reporter”.

Najlepsze role Cage'a

Na amerykańskim portalu goldderby.com pojawiła się lista najlepszych występów aktorskich Nicolasa Cage'a. Podium zajęły role: Ronny Cammareri w romansie "Wpływ księżyca" z 1987 r., na drugim miejscu krytycy umieścili postać Charliego Kaufmana z filmu "Adaptacja" z 2002 r., a według tej listy, najlepszą z filmowych ról Nicolasa Cage'a jest rola Bena Sandersona, zdołowanego alkoholika z filmu "Zostawić Las Vegas" z 1995 r. Jest to film, który utorował drogę aktora do zostania jedną z największych gwiazd Hollywood, i zapewnił mu Oscara.

Salonik

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura