Śmiertelny wypadek w Gołkowicach. Fot. Youtube
Śmiertelny wypadek w Gołkowicach. Fot. Youtube

Ku przestrodze: film z tragicznego wypadku w Gołkowicach. Kierowca nie wyrobił za łukiem

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Dziś w Gołkowicach na drodze krajowej nr 11 doszło do tragicznego wypadku, w którym stracił życie kierowca osobówki. Jak widać na filmie z kamerki samochodowej, jechał grubo powyżej 100 km/h i wpadł w poślizg za zakrętem, uderzając w ciężarówkę. Auto przełamało się na części, kierowca zginął na miejscu.

Do wypadku doszło w miejscowości Gołkowice. Na drodze krajowej nr 11 między Kluczborkiem a Kępnem czołowo zderzyła się ciężarówka z samochodem osobowym. 

Wypadek za zakrętem. Zbyt szybka jazda 

Jak poinformował początkowo dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, w wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne. Jeden z poszkodowanych zmarł pomimo akcji ratowniczej. Był to 42-letni Ukrainiec, kierowca Forda. W miejscu zdarzenia droga była przez wiele godzin zablokowana. Policja wyznaczyła objazd drogami lokalnymi przez Jaśkowice. 

Nagranie z tragicznego wypadku

Na profilu Stop Cham pokazano moment wypadku w Gołkowicach. Początkowo nic nie wskazywało na to, że kierowca srebrnego Forda Mondeo straci panowanie nad samochodem. Tak się jednak stało po pokonaniu ostrego zakrętu. Mondeo uderzyło w pojazd ciężarowy, który w wyniku tego wpadł do rowu.

Ze srebrnej osobówki pozostał wrak, a zderzak wraz z przednią częścią odpadł w kraksie. Drugi fragment Mondeo wyleciał na kilkadziesiąt metrów od całego zdarzenia. Kierowca Mondeo nie przeżył wypadku, mimo reanimacji. Z kolei podróżujący ciężarówką został niegroźnie ranny.  

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości