"Dzień Dobry TVN" w ogniu krytyki. Internautów rozsierdziło

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
"Dzień Dobry TVN" w ogniu krytyki. Internautka zarzuca śniadaniówce posługiwanie się krzywdzącymi stereotypami, wytykając też całej stacji hipokryzję. O co poszło? Wszystko przez wielkanocne stylizacje.

"Dzień dobry TVN" co jakiś czas powraca na usta internautów, jednak zazwyczaj w niekoniecznie dobrym kontekście. Pierwsze strony newsów podbijają niewybredne żarty i podteksty rzucane przez Filipa Chajzera, czy też wpadki przy produkcji. Tym razem TVN-owi oberwało się za posługiwanie się krzywdzącymi stereotypami. 


TVN radzi w co ubrać się na Wielkanoc

Wszystko zaczęło się niewinnie, bowiem w czwartkowym wydaniu "Dzień Dobry TVN" widzowie mogli posłuchać o Wielkanocy. Mówiono o daniach, tradycji i przebiegu świąt. Oprócz tego, w ramach "kącika modowego", Paulina Krupińska i Damian Michałowski do studia zaprosili Katarzynę Michowską. Stylistka zdradziła, w co najlepiej się ubrać do stołu.

"Tworząc stylizacje świąteczne, musimy pamiętać, że jest to święto religijne, pełne chrześcijańskich tradycji, z wielką symboliką, dlatego warto jednak zachować spokój i nie szaleć. Warto uszanować uczucia starszych" - zaczęła Michowska.

Podczas "kącika modowego" z ust stylistki padły też komentarze o założeniu modnych kolczyków i "odgryzaniu się kuzynce i szwagierce" przez złośliwe panie, a także proponowano strój dla kury domowej, czy też, jak to ujęto: "kobiety, która krząta się po domu". 


Oburzeni internauci na Instagramie

Komentarze te najwyraźniej bardzo uraziły jedną z użytkowniczek Instagrama. Na oficjalnym profilu śniadaniówki, "@dziendobrytvn", pod postem z życzeniami wielkanocnymi pojawił się komentarz punktujący czwartkowe wydanie. 


"Dzień dobry: temat z dzisiejszego poranka: stylizacje świąteczne. Przykro słuchać, że w programie, który aspiruje do takiego, który wspiera różnorodność, poziom stereotypizacji jest tak wysoki: "może korcić by założyć większe kolczyki i odgryźć się kuzynce lub szwagierce", lub "czy kobieta, która krząta się po domu może założyć sweterek dla wygody?" Cytatów tego typu było więcej. Jeśli propagujecie taki model, to nie propagujcie z drugiej strony haseł: włączajmy różnorodność. Bo dzisiaj nastąpiło absolutne zaprzeczenie tego hasła. Dobrego dnia" - napisała oburzona internautka. 

Czy to słuszne uwagi? Czy też zdecydowana przesada ze strony fanki programu? 

Zdj. ilustracyjne/TVN

Salonik24

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj13 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura