Anatolij Kaszpirowski (L), Lech Wałęsa (R) (fot. Facebook)
Anatolij Kaszpirowski (L), Lech Wałęsa (R) (fot. Facebook)

Kiedyś “leczył” pół Polski. Wałęsa spotkał się z gwiazdą lat 90-tych

Redakcja Redakcja Lech Wałęsa Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Były prezydent Polski Lech Wałęsa spotkał się w środę ze słynnym rosyjskim hipnotyzerem Anatolijem Kaszpirowskim. Jego programy w latach 90-tych oglądało w tym samym czasie nawet kilkanaście milionów osób. Zdjęciami z tego spotkania Wałęsa podzielił się na Facebooku.

Wałęsa spotkał się z Kaszpirowskim

80-letni Lech Wałęsa od lat zmaga się z problemami kardiologicznymi oraz z cukrzycą. Polityk ma wszczepiony rozrusznik serca. W obliczu jego stanu zdrowia media zastanawiają, czy Kaszpirowski może pomóc mu w pokonaniu dolegliwości.

Przypomnijmy, że Anatolij Kaszpirowski znany jest z praktykowania medycyny niekonwencjonalnej. W latach 90-tych prowadził w telewizji seanse hipnozy, który cieszyły się ogromną sławą wśród Polaków.Kaszpirowski doradzał żonie Wałęsy?

"Super Express" przypomina, że nie jest to pierwsze spotkanie Wałęsy i Kaszpirowskiego. Dziennik wskazuje, że rosyjski hipnotyzer miał doradzać żonie byłego polskiego prezydenta, gdy pojawiły się u niego problemy z sercem.

— On zawsze mi się podobał. Rozmawiałem z jego żoną Danutą, Lech miał wtedy stan przedzawałowy i poleciłem jej jeden preparat — mówił Kaszpirowski w programie „Dzień dobry TVN”. — Nie wiem, czy mnie posłuchali, ale następnego dnia on już pracował — dodał.

Kim jest Anatolij Kaszpirowski?

Anatolij Kaszpirowski urodził się w 1939 roku w Płoskirowie na Ukrainie. W 1962 roku ukończył Państwowy Instytut Medyczny w Winnicy ze specjalizacjami „lekarz psychiatra” i „lekarz psychoterapeuta”. Następnie przez 25 lat pracował jako lekarz w szpitalach psychiatrycznych. W 1987 roku został psychoterapeutą radzieckiej kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów.

Popularność zyskał w 1989 roku, dzięki przeprowadzanym na antenie telewizji państwowej seansom hipnozy. Transmisje te cieszyły się ogromną oglądalnością, a wielu widzów przypisywało im właściwości uzdrowicielskie. Niektórzy z nich twierdzili, że dzięki nim pokonali m.in. raka, alkoholizm czy wypadanie włosów, co przez ministerstwo zdrowia ZSRR nazwane zostało "zbiorową psychozą". Po szóstym seansie program Kaszpirowskiego zdjęto z anteny.

Seanse Kaszpirowskiego emitowane były również w Polsce. Jego programy oglądało w tym samym momencie nawet kilkanaście milionów osób. Hipnotyzer pojawiał się również na ekranach w Czechach, Węgrzech, Niemczech i Izraelu.


RB

(na zdjęciu: Anatolij Kaszpirowski (L), Lech Wałęsa (R) / źródło: Facebook)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj17 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka