Źródło zdjęcia: Jarosław Jakimowicz będzie sądzony. Screen/TVP Info
Źródło zdjęcia: Jarosław Jakimowicz będzie sądzony. Screen/TVP Info

Jakimowicz będzie sądzony. Proces karny wisiał na włosku

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 48
Jarosław Jakimowicz to gwiazda TVP Info. Słynie też z kontrowersyjnych, mocnych wypowiedzi w mediach społecznościowych. Znana lewicowa organizacja poinformowała, że udało się jej doprowadzić do procesu karnego Jakimowicza.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych: Jakimowicz będzie sądzony

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował na Facebooku, że rusza proces karny Jarosława Jakimowicza: „Informujemy Państwa, że kilkuletnie działania naszej organizacji przyniosły zamierzony efekt”.

Ośrodek szczegółowo informuje o kulisach sprawy:

„Sprawa wisiała na włosku, bo z »niewiadomych przyczyn« z jej prowadzenia wycofał się nagle prokurator, który prowadził ją na podstawie naszego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa”.

Ośrodek złożył w prokuraturze zawiadomienie, gdy Jakimowicz obraził dziennikarzy TVN, nazywając ich na Instagramie „szmaciarzami”. Jeden z wpisów dotyczył choroby żony Tomasza Sekielskiego. Jakimowicz napisał: „Bardzo się cieszę łobuzie, że cierpisz ty, twoja żona i rodzina”.


Sprawa będzie się toczyć z oskarżenia prywatnego

Sprawa będzie się więc toczyć z oskarżenia prywatnego złożonego przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Zdaniem organizacji Jakimowicz popełnił przestępstwo opisane w art. 216 pkt 2 Kodeksu karnego, czyli dopuścił się „znieważeniu innej osoby za pomocą środków masowego komunikowania”. 

Możliwa kara za taki czyn to grzywna, ograniczenie wolności, lub rok więzienia.Sąd Rejonowy Kraków - Podgórze zajmie się sprawą Jakimowicza

W postanowieniu wydanym we wtorek Sąd Okręgowy w Krakowie uwzględnił zażalenie pełnomocnika oskarżycieli prywatnych na decyzję sądu pierwszej instancji o umorzeniu sprawy Jarosława Jakimowicza. Skierowano ją z powrotem do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Podgórza – podają Wirtualne Media.

Jarosław Jakimowicz od koniec 2022 roku został skazany w pierwszej instancji za zniesławienie Komitetu Obrony Demokracji.

KW

Źródło zdjęcia: Jarosław Jakimowicz będzie sądzony. Screen/TVP Info

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj48 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura